14 C
Скопје

ВИДЕО | Предлог за денешната вечера: Јапонски палачинки – меки, сочни и неодоливи!

Брз рецепт со состојки кои сигурно ги имате во кујната, не бидете мрзеливи, направете си вкусна вечера за вас и вашето семејство…

Вистинско уживање за вашите непца, рецепт кој ќе ве воодушеви со својата едноставност, но и со вкусот. Подгответе јапонски палачинки и уживајте во нивниот неодолив и сочен вкус… верувајте дека буквално целото семејство ќе им се израдува!

Потребни состојки

– 2 јајца
– 50 грама шеќер
– 1 лажица мед
– 40 мл вода
– 100 гр брашно
– ванилин шеќер
– прашок за печиво
– чоколаден крем или џем по желба

Деталниот начин на подготовка погледнете го во видеото…

Прочитајте и...  Тодорка Митрева со 100 свеќи прослави роденден од еден век

Поврзани вести

ФОТО: Ким Кардашијан не ја пропушти големата прослава на Бекамови

Слободен печат

Експерт објаснува зошто децата постојано ја бараат својата мајка

Слободен Печат

Правила што не смеете да ги прекршите кога приготвувате шпагети

Слободен Печат

ВИДЕО | Три совршени летни бохо фризури кои ќе направат да изгледате одлично: Неодоливи, а така лесно се прават!

Слободен печат

Сестрата на Мајкл Џексон има пластично лице зад кое се крие хорор приказна – Татко ми ме силуваше, а мајка ми му велеше: Не, Џо, таа вечерва е уморна

Слободен печат

Градоначалникот на Нови Сад го потврди одржувањето на ЕГЗИТ Фестивалот ова лето!

Слободен Печат

Остави Коментар