• палачинки

Дали сте пробале солени палачинки без брашно?

Иако палачинките најчесто ги поврзуваме со нешто слатко, истите можете да ги комбинирате и со солени намирници. Доколку немате идеја со каков оброк да ја завршите работната недела, имаме совршен предлог за вас. Состојки: 100 г овесни снегулки 100 г свежо сирење 2 јајца 1 лажичка прашок за печиво маслиново масло или путер за пржење …

Дали сте пробале солени палачинки без брашно? Read More »