-3 C
Скопје

Tag : палачинки

Магазин Магазин слајдер Храна

Подгответе си превкусни палачинки со јаболка

Слободен печат
СОСТОЈКИ: ЗА ПАЛАЧИНКИТЕ: – 1 чаша брашно – 2 лажици шеќер – 2 лажички пециво – 1/2 лажичка сол – 1 чаша млеко – 1...
Вести Свет

Американска компанија го отстранува ликот на Афроамериканка од својот производ, нејзиното семејство се противи

Слободен печат
Семејството на жената од Тексас чиј лик ја претставува тетка Џемима на истоимениот сируп за палачинки, го замоли производителот повторно да размисли за својата неодамнешна...
Магазин Храна

Фантазија од вкусови за вашата вечера денес – Подгответе ги овие американски палачинки и уживајте!

Слободен печат
Палачинки и чоколадо, совршена комбинација за уживање…  Нормално, можете да ги јадете и со мед, слатка павлака, овошје… со што и да посакате. Нема потреба...
Магазин Семејство

Избегнете ги четирите најчести грешки при подготовка на палачинки

Слободен печат
Следниот пат кога ќе се впуштите во подготовка на овој преследок десерт, обрнете внимание на овие четири ситници. Премногу мешање Веруваме дека имате потреба да...
Магазин Семејство

Рецепт за палачинки без брашно

Слободен печат
Речиси и да нема некој кој може да каже НЕ на палачинките! Признајте дека и вам ви е тешко да им одолеете, дури и кога...
Жена Магазин

Учете на грешките! Ова се четирите најчести при подготовка на палачинките

Теодора Циклевска
Без разлика за какви палачинки се работи, некои правила се универзални. Универзални се и некои грешки што можат да се направат во текот на подготовките....
Еспресо Храна

Палачинки тортиљи полни витамини: Неверојатен оброк готов за 5 минути! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Комбинација од здрав зеленчук и наминирици ќе ви ја даде потребната доза на енергија… Состојки: – 4 големи тортиљи од интегрално или пченкарно брашно –...
Еспресо Храна

Палачинки кои се паметат: Овие 2 состојки во тестото ви го гарантираат најкремастото уживање! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Палачинките секогаш се одличен избор, а овој рецепт навистина ќе ве воодушеви… Состојки: – 3 јајца – 50 грама шеќер – 1 лимон – 1/4...
Еспресо Храна

Неодоливо пенасти и вкусни: Црвени палачинки! (ВИДЕО)

Слободен печат
Интересна верзија од омилените слатки палачинки кои сите ги обожаваме… Ви претставуваме рецепт за прекрасни палачинки кои се истакнуваат со својот интересен изглед, пред се....