13 C
Скопје

Tag : сочни

Магазин Магазин слајдер Храна

ВИДЕО | Предлог за денешната вечера: Јапонски палачинки – меки, сочни и неодоливи!

Слободен печат
Брз рецепт со состојки кои сигурно ги имате во кујната, не бидете мрзеливи, направете си вкусна вечера за вас и вашето семејство… Вистинско уживање за...
Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Џенифер Аркури откри сочни детали за врската со британскиот премиер: Четири години му бев љубовница на Џонсон, го викав Александар Велики

Слободен печат
Американката открила дека првпат имале сексуален однос на церемонијата на отворањето на Параолимписките игри 2012 година, по што Борис Џонсон отишол да седне до тогашната...
Магазин Магазин слајдер Храна

Кулинарски тајни: Како да приготвите меки и сочни шницли?

Слободен печат
За да бидат сочни и меки пржените шницли, можете да користите лебни трошки. Шницлите исчукајте ги, посипете ги со зачини и потоа валкајте ги во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нови фотографии од Кејти Холмс и нејзиното ново момче – Сочни бакнежи и прегратки пред папараците (ФОТО)

Слободен печат
Кејти Холмс и нејзиното ново момче се два месеци во врска… Неодамна дознавме дека Кејти Холмс има нова врска, со познатиот готвач Емилио Витоло (33)...
Магазин Магазин слајдер Храна

Нова занимација за ова попладне – Кнедли со кајсии: Неодоливи, меки и неверојатно сочни!

Слободен печат
Во овој рецепт ве уверуваме дека ќе се заљубите на прв поглед… Потребни состојки: – 10 кајсии – 300 грама компир – 150 грама брашно...
Магазин Магазин слајдер Храна

Израдувајте ги домашните – Сочни ролни со цимет и мелени ораси

Слободен печат
Вакви ролни со цимет и ораси немате пробано. Треба време да се направат, но вредат. Вкусот е незаменлив. Еве како можете да ги направите овие...
Еспресо Храна

Брз и едноставен ручек: Сочни полнети модри патлиџани (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Прочитајте како да го подготвите овој брз и едноставен ручек, односно полнети модри патлиџани, кои откако ќе ги пробате, редовно ќе бидат на вашата трпеза....
Еспресо Храна

Сочни и вкусни: Мафини со јогурт и боровинки (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Брзи, лесни и најважно од сe, вкусни мафини нека бидат на вашето утрешно мени. Овој десерт е дури и повкусен од што изгледа, а за...