13 C
Скопје

Tag : меки

Магазин Магазин слајдер Храна

ВИДЕО | Предлог за денешната вечера: Јапонски палачинки – меки, сочни и неодоливи!

Слободен печат
Брз рецепт со состојки кои сигурно ги имате во кујната, не бидете мрзеливи, направете си вкусна вечера за вас и вашето семејство… Вистинско уживање за...
Магазин Магазин слајдер Храна

Кулинарски тајни: Како да приготвите меки и сочни шницли?

Слободен печат
За да бидат сочни и меки пржените шницли, можете да користите лебни трошки. Шницлите исчукајте ги, посипете ги со зачини и потоа валкајте ги во...
Магазин Магазин слајдер Храна

Едноставни и вкусни: Меки бисквити со тиква

Слободен печат
Забавувајте се ова попладне во кујната и направете ги овие едноставни, а вкусни печени колачиња во чиј состав е и тиквата. Нивниот специфичен вкус, ќе...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Четири грешки кои сигурно ги правите при перењето на пешкирите: Ова е единствениот начин тие да останат меки!

Слободен печат
Дознајте каде грешите при одржувањето на пешкирите… Колку долго пешкирите ќе останат меки и колку добро ќе ја впиваат водата зависи само од тоа како...
Магазин Магазин слајдер Храна

Нова занимација за ова попладне – Кнедли со кајсии: Неодоливи, меки и неверојатно сочни!

Слободен печат
Во овој рецепт ве уверуваме дека ќе се заљубите на прв поглед… Потребни состојки: – 10 кајсии – 300 грама компир – 150 грама брашно...