-2.4 C
Скопје

ВИДЕО: Објавен првиот тизер трејлер за новата сезона од серијата „Сексот и градот“

Веќе е потврдено дека американската серија „Сексот и градот“ ќе добие уште една сезона, а продукцијата покрај поставување на тизер трејлерот одлучи да открие уште неколку детали од новите епизоди.

Како што и претходно соопштија, во новите епизоди ќе се појават Сара Џесика Паркер, Синтија Никсон и Кристин Дејвис, а Ким Катрал нема да биде дел од серијата. Продуцентите открија и дека новата сезона ќе има 10 нови епизоди, а секоја ќе трае по половина час.

Новата сезона е наречена „And just like that…“ , а актерките на своите социјални мрежи веќе го споделија краткиот тизер трејлер од новите епизоди. Сара Џесика Паркер покрај видеото напиша:
„Не можев а да не се запрашам, каде ли се сега?“

Прочитајте и...  Модна дипломатија на дело: Џил Бајден испрати силна порака со овој изглед

Од продукцијата најавија дека оваа сеозна ќе го следи животот на три 50-годишни жени во Њујорк, односно нивните врски, пријателства, кариера….

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker)

Поврзани вести

ФОТО: Северина го поддржа Бајден, но во костим за капење со американското знаме!

Слободен печат

Кога ви се јаде еден час пред полноќ: Мафини за брзо и здраво заситување

Слободен печат

Хороскопски знаци на кои ќе им се насмевне љубовта во месец февруари

Слободен Печат

ФОТО | Фотографија полна љубов: Мајкл Даглас во прегратка со својот едномесечен внук

Слободен печат

ФОТО: Меланија Трамп со стил ја напушти Белата куќа

Слободен печат

Мајли Сајрус: Користам секс играчки за дизајн на ентериерот

Слободен печат

Остави Коментар