16 C
Скопје

Tag : првиот

Вести Свет Слајдер

Една година од првиот „локдаун” во Европа

МИА Агенција
Овој викенд се одбележува една година откако Италија беше прва во Европа што воведе блокада поради Ковид-19 – затворањето опфати одредени региони, како што се...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО I „Locked Down“: Првиот игран филм за пандемијата на коронавирусот

Слободен печат
Во време кога пандемијата на коронавирусот се уште владее, ни пристигнува и новиот филм со пандемиска тематика, што се гледа уште од самиот наслов „Заклучени“...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО+ФОТО | Се заразила со бактерија која за малку ќе ја чинела живот: Првиот симптом никогаш нема да го заборавам, станав виолетова, а ги загубив и екстремитетите

Слободен печат
„Здраво моето име е Кејтлин Доброу и имам 25 години. Добив бактериски менингитис кога имав 18 години и завршив така што сега ми се ампутирани...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Првиот трејлер за холивудскиот спектакл „Годзила против Конг“

Слободен печат
Филмската компанија Ворнер Брос го објави првиот трејлер за продолжението на двата светски популарни научнофантастични филмски серијали за легендарните џиновски чудовишта Годзила и Кинг Конг....
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Објавен првиот тизер трејлер за новата сезона од серијата „Сексот и градот“

Слободен печат
Веќе е потврдено дека американската серија „Сексот и градот“ ќе добие уште една сезона, а продукцијата покрај поставување на тизер трејлерот одлучи да открие уште...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Хали Бери: Првиот оргазам го доживеав на 11 години

Слободен печат
Популарната актерка Хали Бери на својот Инстаграм профил откри дека својот прв огразам го доживеала кога имала само единаесет години. Одговарајки на прашањата на фановите...
Здравје Магазин Магазин слајдер

„Наиса“ – првиот српски тест за коронавирусот го предвидува и понатамошниот тек на болеста

Слободен печат
Нишката фирма „Нео медика“ пред неколку месеци започнала со производство на тестови за коронавирусот. Врз основа на студиите направени во Германија „Наиса“ тестот е дополнително...
Забава Магазин Магазин слајдер

Која песна за првиот танц носи среќа во бракот, а која најчесто води до развод?

Слободен печат
Првиот танц е еден од најпосебните моменти на секоја венчавка, симбол на нов почеток, па токму затоа многу парови внимателно ја избираат песната на која...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат
Актерот Расел Кроу (56) се надева дека ќе ја репризира својата улога на Максимум во продолжението на филмот „Гладијатор“. Тој ги потсети обожавателите дека неговиот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Валентина Сампаио е првиот трансродов модел во угледниот „Sports Illustrated“ (ФОТО)

Слободен печат
Валентина Сампаио стана првиот трансродов модел што се појави во магазинот „Sports Illustrated Swimsuit“. Манекенка од Бразил која има 23 години, испиша историја кога беше...