14 C
Скопје

Tag : новата

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Твитерџиите погодуваат на кого личи Тони Блер: Новата фризура на поранешниот британски премиер хит на социјалните мрежи

Слободен печат
Се чини дека затворањето поради пандемијата на вирусот корона го погоди и поранешниот британски премиер Тони Блер, кој како и многу други граѓани долго време...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Седа коса, а таа непрепознатлива: Погледнете каква промена претрпе убавата Белучи за новата улога

Слободен печат
Италијанската убавица Моника Боелучи не личи на себе на најновите фотографии кои протекоа во јавноста… Каде и да се појави и што и да направи...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Хајди Клум во продолжението на серијата „Сексот и градот“? Дали таа е новата Саманта?

Слободен печат
Најпознатата германска манекенка Хајди Клум на својот Инстаграм профил ги изненади своите следбеници со фотографија на која позираше со ѕвездите од серијата „Сексот и градот“ и напиша дека таа ќе ја...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО+ФОТО | Албино модел со својот изглед засени милиони: Новата ѕвезда е родена!

Слободен печат
Иако има само 19 години, казахстанскиот модел Евгениј стана нов трендсетер… Евгениј Ли има 19 години и благодарение на локалниот фотограф тој стана светски познат....
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Кери откри зошто ја нема Саманта во новата сезона на „Сексот и градот“

Слободен печат
Најавата дека серијата „Сексот и градот“ се враќа со уште една сезона предизвика возбуда меѓу обожавателите, но и разочара многумина бидејќи во новите епизоди нема...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Објавен првиот тизер трејлер за новата сезона од серијата „Сексот и градот“

Слободен печат
Веќе е потврдено дека американската серија „Сексот и градот“ ќе добие уште една сезона, а продукцијата покрај поставување на тизер трејлерот одлучи да открие уште...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Холивудскиот заводник е новата ѕвезда во серијата „Riverdale“

Слободен печат
Актерот Крис Мејсон кој го познаваме од серијата „Pretty Little Liars: The Perfectionists“ од оваа сезона ќе има своја улога во серијата „Riverdale“, пренесоа американските...
Македонија Слајдер

Обвинетите во „Трезор“ први седнуваат на обвинителна клупа во новата 2021 година

Горан Наумовски
Денеска во Кривичниот суд во Скопје, како прв оваа година, од позначајните судски рочишта продолжува процесот „Трезор“ во кој обвинети се поранешниот директор на УБК,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО: Том Хенкс се пожали дека мора да носи „ужасна фризура“ поради новата улога

Слободен печат
Познатиот актер Том Хенкс гостуваше во „The Graham Norton Show”, па на водителот и гледачите им откри дека морал да се истриже поради новата улога...
Вести Македонија Слајдер

Ја испраќаме старата 2020 и ја пречекуваме новата 2021 година

МИА Агенција
Стотици милиони луѓе во светот вечер во семејна атмосфера, во домовите ќе ја испратат 2020 и ќе ја пречекаат Новата 2021 година. Годинава кај нас...