Tag : серијата

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Кира Најтли се откажа од главната улога во серијата „Змијата од Есекс“

Слободен печат
Британската актерка го напушти снимањето на серијата кое беше најавено во август поради, како што кажа нејзиниот портпарол, семејни причини. Сега продукцијата на серијата што...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат
Актерот Хенри Кавил, ѕвездата на серијата „The Witcher“ и филмот „Supermаn“ е заинтересиран да го замени Даниел Крег во улогата на Џејмс Бонд, нешто што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Остарел, но ќе го препознаете по насмевката и очите: Вака денес изгледа главниот фраер од серијата Беверли Хилс! (ФОТО)

Слободен печат
Во деведесетите години важеше за еден од најпосакуваните фраери и мамеше воздишки каде и да се појави во екот на мегапопуларната серија Беверли Хилс. Отогаш...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Сагата продолжува – Погледнете го застрашувачкиот трејлер за серијата „The Haunting of Bly Manor” (ФОТО)

Слободен печат
Иако втората сезона е приказна за себе (не ја продолжува приказната од првата), одделни актери ќе ги репризираат своите улоги… По многу успешната прва сезона...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Премиера на четвртата сезона на серијата „Fargo“ оваа есен: Дали мафијашките семејства ќе успеат да воспостават примирје? (ВИДЕО)

Слободен печат
Новата, четврта сезона на антологиската серија „Fargo“ која доби многу пофалби, требаше да биде емитувана во април оваа година. Меѓутоа, премиерата беше одложена поради пандемијата...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Бизарен оглас на серијата „Господарот на прстените“ – Бараме многу, многу влакнести актери

Слободен печат
Продукциската компанија која стои зад серијата „Господар на прстените“ го објави можеби најчудниот оглас за работа некогаш. Тие се во потрага за многу, многу влакнести...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали се сеќавате на Кристал од серијата „Династија“? Сега има 77 години, ќе се изненадите како изгледа! (ФОТО)

Слободен печат
Актерката Линда Еванс го достигна врвот во својата кариера со улогата на Кристал Карингтон во една од најпопуларните серии на сите времиња „Династија“. Еванс денес...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Ѕвездата од серијата „Бубалици“ призна дека никогаш не ја гледала серијата и дека имала мали „чудни“ ритуали

Слободен печат
Ѕвездата на ТВ серијата „The Big Bang Theory”, кај нас позната како „Бубалици“, Мајим Биалик, која го толкуваше ликот на невробиологот Ејми Фера Фаулер, признала...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Ѕвездата од серијата „Пријатели“ ја загуби битката со ракот – Почина во домот на најдобрата пријателка

Слободен печат
Актерката Мери Пет Глисон, која фановите на култната серија „Пријатели“ ја паметат као „лудата“ медицинска сестра Сизмор, почина на 71 година од последици од канцерот...
Магазин Филм и ТВ

Почина еден од омилените актери на 51 година

Слободен печат
Арон Ајзенберг, актерот кој се прослави со улогата на Ног во серијата „Ѕвездени патеки“ почина на 51 година. Оваа вест ја потврди неговата партнерка Малиса...