18.8 C
Скопје

Започна снимањето на втората сезона од серијата „Emily in Paris“

Службено започна снимањето на втората сезона од популарната серија на Нетфликс „Emily in Paris“, а социјалните мрежи веќе се преплавени со фотографии од главната актерка, актерката Лили Колинс на сетот од новите епизоди.

Емили се враќа во Париз и Сен Тропе, како и на други локации ширум Франција откако од Нетфликс открија дека првата сезона била најпопуларна хумористична серија на овој стриминг сервис во 2020 година.

Имено, според податоците на Нетфликс, од почетокот на емитувањето на серијата на 2 октомври 2020 во првите 28 дена „Emily in Paris“ ја гледале дури 58 милиони домаќинства.

На Инстаграм и Твитер корисниците и обожавателите веќе ги споделуваат фотографиите од Лили Колинс во иновативните модни комбинации кои ја одбележаа првата сезона.

Покрај Колинс во новата сезона ќе глумат и Ешли Парк, Филипин Лерој Беули, Лукас Браво, Семуел Арнолд, Камил Разат и Бруно Гоури.

Првата сезона од серијата „Emily in Paris“ беше номинирана за два Златни глобуси, во категоријата најдобра тв серија – мјузикл или комедија, а Колинс беше номинирана во категоријата главна актерка во тв серија – мјузикл или комедија.

Поврзани вести

Славниот Хари Потер им ја продаде својата куќа на родителите: Скржавeц или малверзации со законот?

Слободен печат

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Остави Коментар