21.8 C
Скопје

Tag : започна

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Вил Смит сака да ја врати титулата „најдобар фраер“: Актерот започна со вежбање во теретана!

Слободен печат
Актерот Вил Смит очигледно донел одлука да ја врати титулата „најдобар фраер“ во Холивуд, поради што се „фрлил“ на напорни тренинзи. Тој објави фотографија од...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Започна снимањето на втората сезона од серијата „Emily in Paris“

Слободен печат
Службено започна снимањето на втората сезона од популарната серија на Нетфликс „Emily in Paris“, а социјалните мрежи веќе се преплавени со фотографии од главната актерка,...
Култура

Започна фестивалот Илинденски денови во Битола

Слободен печат
Ако оваа 2020 година беше година без пандемијата која ја промена светот, со фолклорно дефиле по Широк Сокак и со традиционалното оро „Комитско“ во изведба...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Актерот УМИРАШЕ ПРЕД КАМЕРИТЕ: Падна среде реалното шоу, а тогаш ЗАПОЧНА АГОНИЈАТА која заврши трагично (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Тајванската ѕвезда Годфри Гао (35) падна во текот на гостувањето на реалното шоу „Chase me“, во кое натпреварувачите мораат да имаат исклучителна физичка подготвеност со...