4 C
Скопје

Tag : втората

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Нетфликс работи на втората сезона од серијата „Bridgerton“

Слободен печат
Серијата „Bridgerton“ го воодушеви светот со својата прва сезона, која од минатиот месец е достапна на Нетфликс, а фановите од почетокот се прашуваат дали ќе...
Вести Свет

Турција го потпиша договорот за втората испорака на руски С-400

МИА Агенција
Со Турција е потпишан договор за испорака на втората серија од рускиот противракетен систем С-400, а двете страни во моментов преговараат за финансиските услови, потврди...
Еспресо Шоу биз

Актерката на најпопуларната серија ги објави фотографиите од венчавката (ФОТО)

Слободен печат
Актерскиот пар Софи Тарнер и Џо Џонас објавија на Инстаграм фотографии од нивната втора  венчавка која се одржа во Франција. Актерката од една од најпопуларните...