13 C
Скопје

Tag : објавен

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Објавен првиот тизер трејлер за новата сезона од серијата „Сексот и градот“

Слободен печат
Веќе е потврдено дека американската серија „Сексот и градот“ ќе добие уште една сезона, а продукцијата покрај поставување на тизер трејлерот одлучи да открие уште...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатиот шармер се ужаснува од помислата дека филм стар 40 години ќе биде објавен сега: „Тоа беше лошо време за модата и фризурите“

Слободен печат
Џорџ Клуни во 1983та година го сними филмот „Grizzly 2″, но не е воодушевен од идејата на продуцентите после речиси 40 години тој филм да...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Oбјавен новиот документарец на Дејвид Атенбороу, луѓето плачат поради оваа сцена (ВИДЕО)

Слободен печат
Новиот документарец на Дејвид Атенбороу кој минатиот викенд започна да се прикажува на „Netflix“ длабоко ги погоди гледачите. Документарецот ги прикажува драстичните промени низ кои...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Објавен денес – Погледнете го вториот трејлер за „No Time To Die“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Новиот, втор, трејлер за „No time to die“ (Нема време за умирање) веќе е пред пуликата и може да се опише со еден збор –...
Вести Култура

Објавени се годишните конкурси за финансирање проекти од национален интерес во културата за 2020 година

Слободен печат
Министерството за култура „го пушти“ конкурсот за финансирање проекти од национален интерес, па кој чул – чул, кој видел – видел. Пријавите по дејности и...
Магазин Филм и ТВ

Објавен трејлерот за скапата серија по која полудеа фановите на Игра на тронови (ВИДЕО)

Слободен печат
По завршувањето на Игра на тронови многу љубители на епската фантастика останаа со празни раце, но HBO ја најави серијата која многумина ја сметаат за...