8 C
Скопје

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Фотографиите од венчавката на парот бездомници го освојуваат светот како емотивен потсетник дека вистинската љубов е уште помоќна во тешките времиња.

Розалин Ферер (50) и Ромер Баско (55) од провинцијата Пампанга на Филипините речиси 25 години се заедно. Живеат со своите шест деца во колибата и се мачат да ги прехранат собирајќи секундарни сировини. Никогаш немале ниту време ниту средства да ја официјализираат својата врска, но љубовта не им недостасувала.

Фото: Профимедиа

А потоа случајно, налетале на Ричард Странза, сопственикот на фризерски салон, кој бил трогнат од фактот дека тие се толку долго заедно, а не можат да си дозволат ниту скромна венчавка, што одлучил да го собере својот тим и да им помогне во таа мисија.

Прочитајте и...  Принцот Хари пред да дојде на погребот во Британија му испратил емотивно писмо на својот татко: Работите не поминале како што се надевал
Фото: Профимедиа

Тој им помогнал да ги обезбедат документите за дозвола за венчавка, а планира да го финансира и нивното црковно венчавање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rab4Love Studios (@rab4love)

Во меѓувреме, настанаа фотографии на кои Розалин и Ромер се трансформирани во насмеан пар од поканите за венчавка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rab4Love Studios (@rab4love)

„Некогаш сонував за венчавка, но тогаш бев девојче. Одамна тоа веќе не ми е на ум. Никогаш немавме доволно пари и само размислувавме за тоа како да обезбедиме доволно храна за тој ден. Толку сум благодарна што се случува ова“, призна Розалин, која со насмевка позираше во раскошната венчаница, со долг вел и букет покрај љубовта на својот живот, во контраст на своето тажно секојдневие.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rachelle Seysey (@iamrachelleagoc)

Поврзани вести

ФОТО | Мулдер и Скали повторно се обединија: Фотографија која ги воодушеви фановите на „Досие икс“

Слободен печат

ФОТО: Никол Шерцингер освојува со својот изглед и во четвртата деценија

Слободен печат

ВИДЕО | Бритни Спирс конечно проговори и одговори на прашања од нејзините обожаватели: Не грижете се за мене, добро сум

Слободен Печат

ВИДЕО: Инфлуенсерката Џастин Парадајс го обвини јутјуберот и боксер Џејк Пол за сексуално злоставување

Слободен Печат

Четири идеални љубовни партнери за секој хороскопски знак

Слободен Печат

Милена Радуловиќ: Ме контактираат неверојатен број на жени – жртви на насилство, дури од Русија

Слободен Печат

Остави Коментар