22 C
Скопје

Tag : љубовта

Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерот повторно во криза: Ниту по три месеци Бен Афлек не може да ја преболи убавата Ана де Армас

Слободен печат
Многумина веруваа дека актерот конечно ја најде среќата, но по раскинувањето кое му го приреди неговата последна девојка и од кое му падна многу тешко,...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Слободен печат
Фотографиите од венчавката на парот бездомници го освојуваат светот како емотивен потсетник дека вистинската љубов е уште помоќна во тешките времиња. Розалин Ферер (50) и...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскопски знаци на кои ќе им се насмевне љубовта во месец февруари

Слободен Печат
Вториот месец од оваа година на некои луѓе може да им го промени љубовниот живот. После студениот јануари кој беше студен и кога станува збор...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бен Афлек нема среќа во љубовта: По едногодишната врска убавата Ана го остави актерот

Слободен печат
Ана де Армас (32) одлучи дека и е доста од љубовта со Бен Афлек (48) и го остави без некоја посебна причина… Бен Афлек (48)...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Еден од омилените холивудски парови стави точка на љубовта – Славните актери ја раскинаа веридбата по деветгодишната врска!

Слободен печат
Овој познат американски пар стави точка на својата деветгодишна љубов… Оливија Вајлд (36) и Џејсон Судеикис (45) по девет години врска ја раскинаа веридбата, пренесуваат...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Во кој месец сте родени такви сте во љубовта: Најдете го својот и уверете се!

Слободен печат
Многумина на врските гледаат низ призмата на хороскопот, а никако не е на одмет истото да го направат од призмата на месецот во кој сме...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Немате среќа во љубовта? Применете ги овие две правила и гледајте како се случува чудо

Слободен печат
Постојат само две правила во љубовните односи кои навистина функционираат, а важат и за жените и за мажите… Руската новинарка Морена Морана тврди дека треба...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Еден од паровите поради кои веруваме во љубовта – Заедно се 37 години, но никогаш не се венчале (ФОТО)

Слободен печат
Голди Хоун и Курт Расел се еден од оние парови поради кои веруваме во љубовта. Овие две звезди ја започнале својата врска на Валентајн во...
Живот Магазин Магазин слајдер

Ова баш секој мора да го прочита: Најубавите зборови на големите уметници за љубовта и среќата напишани некогаш!

Слободен печат
Само со срцето може да се гледа правилно… Многумина пишувале за љубовта, создавале и војувале во нејзино име, биле инспирирани од неа; многумина дури се обиделе...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 23 јули, четврток – Љубовта е околу вас, отворете ги широко очите!

Слободен печат
Овен Вашата моќ на убедување денес ќе биде особено силна. Ова е одличен ден да ги промовирате вашите нови идеи и проекти. Ќе се здобиете...