Ужасната тајна на сопругот на Сара Џесика Паркер: Убил мајка и ќерка и тврдел дека ништо не се сеќава

Instagram
Instagram

Актерот Метју Бродерик има бурно минато зад себе, па малкумина знаат што направил.

Метју е 24 години во брак со ѕвездата на „Сексот и градот“ Сара Џесика Паркер. Иако живее повлечен живот далеку од очите на јавноста, актерот е виновен за трагедија што се случила во 1987 година.

Во 1987 година, за време на одмор во Ирска, популарниот актер по грешка преминал на спротивната лента на патот и предизвикал тежок судар во кој загинале Ана Галагер и нејзината мајка Марагерт Доерти. Ќерката имала 28, а мајката 63 години.

Метју поради несреќата имал скршено ребро и потрес на мозокот. По несреќата тој во разговор со полицијата изјавил дека воопшто не се сеќава на сообраќајната несреќа.

– Единствено се сеќавам дека се разбудив во болница и дека имав чудно чувство во ногата – рекол актерот во полиција.

Меѓу другото, Бродерик тврдел дека страда од делумна амнезија, за подоцна да ја признае вината. Иако тој е главниот виновник за несреќата, наместо пет години затвор, суден е поради невнимателно возење и платил казна од 175 долари.

Фото: Профимедиа

Сара Џесика Паркер и Метју Бродерик се венчаа во мај 1997 година. Сара не се омажи во венчаница, туку во црвен фустан. На новинарското прашање зошто не е во бело како сите жени на овој свет, таа изјави дека ѝ било срам да носи бело.

Пет години подоцна, тие го добија синот Џејмс Вилки. Со помош на сурогат-мајка во 2009 година ги добија близначките Лорета и Табита.

Семејството Паркер-Бродерик живее во Њујорк од 2009 година, а многу време поминуваат на фарма во Ирска, каде Метју летувал како дете.

Метју и Сара важат за еден од најхармоничните парови во Холивуд.

1637496470_profimedia-0025589007.jpg

Фото: Профимедиа

Видео на денот