Tag : сара џесика паркер

Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Таа е сон на милиони мажи, а на жените може да им биде пример кога станува збор за облекувањето

Слободен печат
Американската актерка Џесика Алба (39) беше фотографирана на улиците во Лос Анџелес во облека која многу жени ја коментираа како совршена комбинација и одличен стил....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сара Џесика Паркер открива: Пандемијата на коронавирусот дел од новите епизоди на серијата „Сексот и градот“

Слободен печат
Иако деталите за сценариото за новата сезона на серијата „Сексот и градот“ сè уште не се познати, главната актерка Сара Џесика Паркер потврди дека новите...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Сара Џесика Паркер ги услужува клиентите во нејзината продавница за чевли

Слободен печат
Актерката Сара Џесика Паркер е снимена како продава чевли во нејзината продавница „SJP Collection“ во Њујорк. Иако има милиони на својата сметка, таа работи доброволно...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Расколот меѓу Сара Џесика Паркер и Ким Катрал: Каде пукна „тиквата“ меѓу поранeшните колешки

Слободен печат
До долгo oчекување, продолженија на култната серија, на социјалните мрежи завладеа општо воодушевување кога стана јасно дека ќе се снима уште една сезона, сега под...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Сара Џесика Паркер ја продаде вилата за 15 милиони долари: Ја има купено пред 20 години за 3 милиони долари

Слободен печат
Актерката и ѕвезда на „Сексот и градот“, Сара Џесика Паркер и нејзиниот сопруг Метју Бродерик ја започнаа новата година со голема промена, откако решија да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѕвездата од „Сексот и градот“ Сара Џесика Паркер: Некои нарачки ги доставувам лично на клиентите

Слободен Печат
Сара Џесика Паркер покрај актерската кариера, навистина успешно се снаоѓа и во светот на претприемништвото. Од ѕвезда на Бродвеј таа стана извршен директор на сопствена...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Сара Џесика Паркер ви открива како да изгледате повисоко кога носите фармерки?

Слободен Печат
Од широки до многу тесни, преку интересни процепи до необични детали, денес фармерките „трпат“ секакви модерни промени. Сепак, прашањето е како да изгледате повисоко во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сопругот на Сара Џесика Паркер: Не знам која е тајната за среќен брак

Слободен Печат
Повеќе децениски бракови веќе одамна се ретка појава во шоубиз индустријата, но секогаш има исклучоци. Сара Џесика Паркер (55) и Метју Бродерик (58) ги кршат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Синот на Кери Бредшо е вистински заводник: Стана полнолетен, а девојките лудуваат по него!

Слободен Печат
Сара Џесика Паркер, која се прослави со улогата на Кери Бредшо во серијата „Сексот и градот“, има три деца со сопругот Метју Бродерик, а најстариот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сара Џесика Паркер: Ликот на Кери Бредшо од „Сексот и градот“ ме уништи

Слободен Печат
Актерката Сара Џесика Паркер (55) не била премногу изненадена кога слушнала дека одреден процент од публиката, и покрај фактот дека серијата „Сексот и градот“ е...