1 C
Скопје

Среќно браќа: Ракометарите на Светско, одбојкарите бркаат Европско!

На еден ден пред стартот на ракометното Светско првенство во Египет, Македонија дозна дека ќе биде учесник на овој масовен настан.

Нашите најдобри ракометари својот прв натпревар ќе го имаат в четврток против Шведска, а во групата се иселекциите на домаќинот Египет и Чиле.

Непосредно пред да отпатуваат за Каиро, еден од најдобрите македонски одбојкари Никола Ѓоргиев, како и другите негови репрезентативни колеги, им посакаа многу среќа на ракометарите на СП.

Ѓоргиев на својот Инстаграм профил напиша: „Среќно браќа“, а има и посебна слика со пивотот на Вардар 1961, Стојанче Стоилов: „Среќно братуу, Газии“.

Одбојкарите во меѓувреме бркаат нов настап на еврошампионатите, после првата важна победа над Босна и Херцеговина, вечерва од 18.00 часот имаат клучна битка против Турција.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Gjorgiev (@nikola_gjorgiev)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Gjorgiev (@nikola_gjorgiev)

Прочитајте и...  ВИДЕО: Милошоски недостапен за изјава во врска со тврдењето дека пратеник силувал жена

Поврзани вести

Неверојатниот Јокиќ го чека супер максимален договор

Слободен печат

Шкендија ремизираше, Македонија ЃП поразена на подготовките во Анталија

Слободен печат

Се надевам дека навивачите ќе му простат на Ѓоковиќ

Слободен печат

Бабиќ: Одличен потег беа подготовките во Хрватска, младите добро се претставија

Слободен печат

Пикси ќе биде новиот селектор на Србија за плата од милион евра

Слободен печат

Барса ќе продолжи без Меси кој започна да го учи францускиот јазик!?

Слободен печат

Остави Коментар