Добра група за ракометарите на Мундијалот во Египет

акометната репрезентација на Македонија по откажувањето на Чешка и официјално ќе биде дел од Светското првенство во Египет и ќе биде сместена во групата Г заедно со домаќинот, Шведска и Чиле.

Првиот натпревар, избраниците на селекторот Данило Брестовац ќе го играат задутре од 20.30 часот, а два дена подоцна противник е Египет. Во последното трето коло, на 18. јануари Македонија ќе игра против Чиле со кого изминатава недела во Скопје одигра два натпревари и без проблеми победи.

Најдобрите три селекции од групата се вкрстуваат со групата Х, каде што се наоѓаат Словенија, Белорусија, Русија и Јужна Кореја.

Прочитајте и...  Комити: Отворете ги стадионите да се вратиме на трибините!

Поврзани вести

Тројца одлични играчи на „радарот“ на Барса!

Слободен печат

ВИДЕО: Реал со чекор назад, „кралевите“ во финишот избегнаа пораз!

Слободен печат

Пеп Гвардиола призна кој клуб е моментно најдобар на светот!

Слободен печат

Желбата на Лапорта: Артета за нов тренер на Барселона!?

Слободен печат

Поповиќ: Очекувањата беа поголеми, за жал реална е оваа слика на Металург!

Слободен печат

Влахо: Има напредок, но и тактички грешки кои мора да ги анулираме

Слободен печат

Остави Коментар