7.9 C
Скопје

Tag : светско првенство во ракомет

Ракомет Спорт

Червар: Ова не е неуспех за мене, ова е реалноста

Слободен печат
Селекцијата на хрватска во последниот натпревар од групната фаза доживеа вистинска катастрофа губејќи со 38:26 од Данска и го заврши настапот на Светското првенство во...
Ракомет Спорт

Катастрофалното второ полувреме ги остави Хрватите без четвртфинале

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Хрватска не успеа да го искористи подарокот од Катар кој ја совлада Аргентина и им овозможи на „коцкестите“ сами да одлучуваат за...
Ракомет Спорт

Катар играше за Хрватска, Шпанците ја растурија Унгарија

Слободен печат
За да се најде меѓу осумте најдобри репрезентации Хрватска мора да го совлада лидерот во групата и актуелен светски шампион, Данска која нема никаков императив...
Ракомет Спорт

Вујовиќ: Македонија мора да најде пикери како Марковски и Јоновски

Слободен печат
Ракометната легенда Веселин Вујовиќ, кој долги години работеше во Македонија како селектор на сениорската репрезентација и како тренер на Вардар, го анализираше настапот на ракометарите...
Ракомет Спорт

На повидок скандал на Мундијалот: Словенците биле отруени пред натпреварот со домаќинот Египет?

Слободен печат
Селекцијата на Словенија не успеа да обезбеди пласман во четвртфиналето на Светското првенство во Египет откако во последното коло од главната фаза одигра само 25:25...
Ракомет Спорт

Египет и Парондо одат според планот, реми со Словенија за четвртфинале

Слободен печат
Домаќинот на Мундијалот одигра катастрофално прво полувреме во кое постигна само осум гола, а лошо го започна и вториот дел. Словенците имаа предност од 15:10,...
Ракомет Спорт

Ракометарите со пораз го завршија настапот на Мундијалот во Египет

Слободен печат
Токму на последниот натпревар на Светското првенство, ракометарите ја прикажаа најдобрата игра на Мундијалот, конечно заиграа во одбраната како што се очекуваше и изостана во...
Ракомет Спорт

Хрватите разочарани од Червар: Срамота е тоа што го направи

Слободен печат
Селекцијата на Хрватска вчера доживеа изненадувачки пораз од Аргентина од 23:19, но уште поголем шок предизвика одлуката на селекторот на „коцкестите“ Лино Червар, да си...
Ракомет Спорт

Ракометарите против Белорусија го завршуваат настапот на Мундијалот

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија денеска (15.30 ч.) ќе го игра последниот натпревар на Светското првенство во Египет, а противник е селекцијата на Белорусија. Подмладената репрезентација...
Ракомет Спорт

Врањеш: Нема лесни противници на СП

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија денеска од 15.30 часот ги започнува настапите во втората рунда на Мудијалот, а противник е Словенија која ја има фаворитската улога....