4 C
Скопје

Tag : ракометна репрезентација на македонија

Ви Препорачуваме Ракомет Спорт

Официјално: Кире Лазаров нов селектор на ракометарите: Македонија ќе игра модерен ракомет

Слободен печат
Тоа што се навестуваше по завршувањето на Светското првенство во Египет на кое Македонија го освои 23. место, денеска се оствари, Кире Лазаров е нов...
Ракомет Спорт

Талески: Критиките се добредојдени, Македонија има светла иднина

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија на Мундијалот во Египет го имаше најслабиот пласман во досегашните настапи на Светските првенства освојувајќи го 23. место со скор од...
Ракомет Спорт

Вујовиќ: Македонија мора да најде пикери како Марковски и Јоновски

Слободен печат
Ракометната легенда Веселин Вујовиќ, кој долги години работеше во Македонија како селектор на сениорската репрезентација и како тренер на Вардар, го анализираше настапот на ракометарите...
Ракомет Спорт

Ѓоргоноски: Кузмановски треба да биде идниот лидер на репрезентацијата по повлекувањето на Кире 

Слободен печат
Поранешниот македонски репрезентативец, Горан Ѓоргоноски, како гостин МРТВ, ја анализираше играта на Македонија на Светското првенство во Египет, но и зборување за иднината. Ракометарите денеска...
Ракомет Спорт

Неверојатен рекорд за Лазаров на последниот настап на Мундијалот -500 гола на СП и ЕП

Слободен печат
Капитенот на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров, најверојатно од настапите на Светските првенства се прости таму каде и што започна, во Египет, денеска се...
Ракомет Спорт

Ракометарите со пораз го завршија настапот на Мундијалот во Египет

Слободен печат
Токму на последниот натпревар на Светското првенство, ракометарите ја прикажаа најдобрата игра на Мундијалот, конечно заиграа во одбраната како што се очекуваше и изостана во...
Ракомет Спорт

Ракометарите против Белорусија го завршуваат настапот на Мундијалот

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија денеска (15.30 ч.) ќе го игра последниот натпревар на Светското првенство во Египет, а противник е селекцијата на Белорусија. Подмладената репрезентација...
Ракомет Спорт

Брестовац: Мора да се соочиме со реалноста, ќе боли една-две години но мора да направиме тим

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија со пораз од 21:31 од Словенија ги започна натпреварите во втората рунда од Мундијалот во Египет. Иако резултатите за фановите не...
Ракомет Спорт

Врањеш: Нема лесни противници на СП

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија денеска од 15.30 часот ги започнува настапите во втората рунда на Мудијалот, а противник е Словенија која ја има фаворитската улога....
Ракомет Спорт

Ракометарите на мегдан со Словенија

Слободен печат
Ракометната репрезентаcија на Македонија денеска (15.30 часот) ги продолжува настапите во втората рунда од Светското првенство во Египет против добро познат ривал, Словенија кој ќе...