• ракометна репрезентација на македонија

Ракометарите преку Украина до петтото место на младинскиот ЕХФ шампионат

Младинската репрезентација на Македонија го освои петтото место на ЕХФ шампионатот што се одржува во Варна, Бугарија откако денеска со 26:23 ја победи Украина. Ова беше втор дуел меѓу Македонија и Украина на шампионот, а првиот натпревар заврши без победник 23:23. Почетокот започна израмнето, во воведните минути се играше гол за гол, а првиот удар …

Ракометарите преку Украина до петтото место на младинскиот ЕХФ шампионат Read More »