-2 C
Скопје

Tag : ракометна репрезентација

Останатo Спорт

Среќно браќа: Ракометарите на Светско, одбојкарите бркаат Европско!

Слободен печат
На еден ден пред стартот на ракометното Светско првенство во Египет, Македонија дозна дека ќе биде учесник на овој масовен настан. Нашите најдобри ракометари својот...
Ракомет Спорт

Брестовац принудно направи две измени

Слободен печат
Селекторот на машката ракометна репрезентација, Данило Брестовац принудно направи две дополнителни измени на списокот на повикани ракометари за претстојниот собир во пресрет на квалификациските натпревари...
Ракомет Спорт

Брестовац го скрати списокот на 19 ракометари

Слободен печат
Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Данило Брестовац го објави скратениот список на кои ќе смета за дуелите со Исланд во рамките на квалификациите за...