14 C
Скопје

Tag : никола ѓоргиев

Останатo Спорт

Одбојкарите го започнаа нападот на златото во „Европската сребрена лига“

Слободен печат
Одбојкарската репрезентација на Македонија денеска во Струмица го започна подготовките пред настапот во Европската сребрена лига каде очекуваат да продолжи низата на успешни настапи, а...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Ѓоргиев го имаше најдобриот потег во квалификациите за ЕП!

Слободен печат
Поенот на капитенот на најдобрата македонска одбојкарска репрезентација е прогласен за најдобар потег, акција во евроквалификациите. Потсетување дека успеавме во групата со Турција и Босна...
Останатo Спорт

Ѓорѓиев: Играме светска одбојка

Слободен печат
Капитенот на одбојкарската репрезентација Никола Ѓорѓиев повторно одигра одличен натпревар и ги предводеше соиграчите со големата победа над Турција која ни донесе пласман на Европското...
Останатo Спорт

Среќно браќа: Ракометарите на Светско, одбојкарите бркаат Европско!

Слободен печат
На еден ден пред стартот на ракометното Светско првенство во Египет, Македонија дозна дека ќе биде учесник на овој масовен настан. Нашите најдобри ракометари својот...
Останатo Спорт

Ѓоргиев: Моравме да победиме иако потфрливме

Слободен печат
Капитенот на одбојкарската репрезентација на Македонија со победа го започна квалификациите за ЕП совладувајќи ја БиХ со 3:1 во сетови. Прво име во победата на...
Останатo Спорт

Македонија го крши мразот во мечот со Босна и Херцеговина

Благоја Георгиевски
На „црвено-жолтите“ добро би им дошла победа против БиХ вечерва во Скопје за успешен старт на патот што треба да ги одведе на ЕП. Одбојкарската...
Останатo Спорт

Ѓоргиев: Имаме искуство и квалитет за две победи над БиХ!

Слободен печат
Квалификациите во Скопје се од 11-16 јануари кога ќе ни гостуваат Турција и Босна и Херцеговина. За сигурен пласман во елитното континентално друштво потребно ни...
Ви Препорачуваме Останатo Спорт

ИНТЕРВЈУ Никола  Ѓоргиев: Желба ми е не само пласман, туку и резултат на ЕП

Одбојкарската репрезентација на Македонија во јануари игра квалификации за ЕП и прва од нашите селекции ќе има шанса да избори пласман на континентален шампионат. Капитенот...
Останатo Спорт

„Мисија ЕП 2021“: Браќата Ѓорѓиеви ја засилија македонската одбојкарска репрезентација!

Слободен печат
Откако ги завршија клупските обврски, браќата Ѓорѓиеви му се приклучија на македонскиот репрезентативен одбојкарски табор кој се подготвува за јануарските квалификации за Европското првенство во...
Останатo Спорт

Ѓорѓиев оптимист за пласман на ЕП: Шансите на Македонија се големи!

Благоја Георгиевски
Предводникот на македонската репрезентација го прележа коронавирусот, во полна играчка форма е и на 27 декември ќе се вклучи во подготовките за квалификацискиот турнир во...