• никола ѓоргиев

Ѓоргиев во Топ 10 поентери на Европското одбојкарско првенство

За најдобрата македонска одбојкарска репрезентација останува уште еден натпревар од групната фаза на Европското првенство во одбојка. После четирите порази, од Финска, Холандија, Турција и Шпанија, избраниците на селекторот Душко Николиќ в среда од 16.00 часот ќе ги одмерат силите против Русија. Моментно статистиката вели дека еден од нашите најдобри одбојкари Никола Ѓоргиев блеска и …

Ѓоргиев во Топ 10 поентери на Европското одбојкарско првенство Read More »