• квалификации еп

Миркуловски: Сигурно ќе бевме подобри доколку ни беа потребни бодови

Репрезентацијата на Македонија триумфално го заврши одличниот квалификациски циклус за пласман на следното Европско првенство, откако во последниот натпревар од својата група ја совлада Швајцарија во Скопје со 29:28 (16:16). Селекцијата на Кирил Лазаров ги заврши квалификациите на второто место, со ист број бодови како и Данска, но со полош меѓусебен скор. Како што најави …

Миркуловски: Сигурно ќе бевме подобри доколку ни беа потребни бодови Read More »