13 C
Скопје

Tag : квалификации еп

Ракомет Спорт

Миркуловски: Сигурно ќе бевме подобри доколку ни беа потребни бодови

Слободен печат
Репрезентацијата на Македонија триумфално го заврши одличниот квалификациски циклус за пласман на следното Европско првенство, откако во последниот натпревар од својата група ја совлада Швајцарија...
Ракомет Спорт

Лазаров го објави списокот на ракометари за денешниот меч со Швајцарија

Слободен печат
Македонската сениорска репрезентација денеска од 18.00 часот во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје ќе го игра последниот шести квалификациски натпревар за пласман на Европското првенство...
Ракомет Спорт

Миркуловски: Доколку ги спречиме Шмид и Рубин, ќе се радуваме во недела!

Слободен печат
Филип Миркуловски кој се врати во репрезентацијата, но и воедно како помошник на Кирил Лазаров во стручниот штаб, се надева дека победнички ќе се заврши...
Ракомет Спорт

Лазаров: Без Манасков против Швајцарија, мора да се подобри реализацијата

Слободен печат
Македонската сениорска репрезентација се подготвува за последниот шести натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство против Швајцарија в недела во СЦ „Јане Сандански“ –...
Ракомет Слајдер Спорт

Македонските ракометари во вториот дел го скршија отпорот на Финска

Слободен печат
Во претпоследниот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство денеска најдобрата македонска репрезентација славеше на гостувањето кај Финска со резултат 22:27 во „Кокс“ Арената...
Ракомет Спорт

Кузмановски: Финците ни правеа проблеми, но имаме квалитет и одиме на победа!

Слободен печат
Најдобрата македонска репрезентација се подготвува за последните два натпревари од квалификациите за пласман на Европското првенство против Финска и Швајцарија. Против Финците ќе играме за...
Ракомет Спорт

Лазаров со 21 играч против Финска и Швајцарија

Слободен печат
Селекторот на машката сениорска репрезентација, Кирил Лазаров денеска го објави списокот на повикани ракометари за двата последни квалификациски натпревари против Финска и Швајцарија за пласман...
Спорт Фудбал

Романска лекција за македонските футсалци во Темишвар

Слободен печат
Денеска македонската футсал репрезентација на гостински терен го претрпе и четвртиот пораз во неуспешните квалификации за пласман на следното Европско првенство. Избраниците на селекторот Васко...
Ракомет Спорт

Лазаров: Полесно ми е како селектор и играч, на победи против Финска и Швајцарија

Слободен печат
Кирил Лазаров, еден од најдобрите македонски репрезентативци, сега и во улогата како селектор ќе се обиде да биде со националната селекција на големите натпреварувања. На...
Ракомет Спорт

Познати квалификациските групи за пласман на ЕП во Македонија, Словенија и Црна Гора

Слободен печат
Европските женски сениорски национални репрезентации денеска ги дознаа своите противници во квалификациите за пласман на Европското првенство (4-20 ноември 2022 година) кое ќе се одржи...