• Босна и Херцеговина

Кошаркарките со Митрашиновиќ, но без Хемпе против БиХ и Белгија во квалификациите за ЕП

Женската сениорска кошаркарска репрезентација на Македонија овој месец ќе ги затвори квалификациите за пласман на Европското првенство кое во наредната година ќе се одржи во Израел и Словенија. За дуелите кои следуваат, на 9 февруари, против Босна и Херцеговина на гостински терен, и три дена подоцна во Скопје против Белгија, селекторот Александар Ашаданов планираше 17 …

Кошаркарките со Митрашиновиќ, но без Хемпе против БиХ и Белгија во квалификациите за ЕП Read More »