9.2 C
Скопје

Tag : сп египет 2021

Ракомет Спорт

СП: Данска во четвртфинале, Јакобсен блескаше против Јапонците!

Слободен печат
Во рамките од второто коло од главната фаза на Светското првенство во групата „1“ во натпревари без резултатско значење, Германците кои веќе ги загубија шансите...
Ракомет Спорт

Червар после дебаклот: Време е друг човек да ја води Хрватска!

Слободен печат
Разочаран после поразот од Аргентина кој значајно ги намали шансите на Хрватска пласман во четвртфиналето на Светското првенство, селекторот Лино Червар изјави дека ќе го...
Ракомет Спорт

Тежок удар за Хрватите, сега и победа над Данска не им гарантира четвртфинале

Слободен печат
Репрезентацијата на Хрватска вечерва го претрпе првиот пораз на Светското првенство во Египет и значајно ги намали шансите да се најде во четвртфиналето. Избраниците на...
Ракомет Спорт

Лазаров: На ова СП не се претставивме достоинствено, треба да се бориш до крај!

Слободен печат
Седум светски шампиони со македонската сениорска репрезентација, Кирил Лазаров кој е блиску до самиот крај на својата кариера како професионален ракометар полека ги споделува впечатоците...
Спорт Фудбал

Ристовска: Лазаров уште утре би можел да биде селектор на Македонија!

Слободен печат
Македонската ракометарка моментно ги брани боите на рускиот клуб ЦСКА Москва со кој има одлични резултати во Лигата на шампионте и е во трка за...
Ракомет Спорт

Георгиевски: Мора да бидеме подобри на дуелот против Белорусија

Слободен печат
За македонската најдобра репрезентација останува уште еден натпревар на Светското првенство, тоа е третиот дуел од главната фаза против Белорусија. Мечот е закажан за в...
Ракомет Спорт

СП: Ремизираа Шведска и Словенија, пеколна борба за четвртфинале

Слободен печат
Норвежаните убедливи вечерва на Светското првенство откако го совладаа Алжир со 36:23, додека бодовите ги поделија Словенија и Шведска (28:28). Без сомнение се очекува голема...
Ракомет Спорт

Ракометен скандал на СП: Нè гледаа како вирус, како животни, тоа е расизам!

Слободен печат
Меѓу најпогодените поради ковид-19 е репрезентацијата на Зелено’ртски Острови. Себеси се гледаше како учесник во втората фаза на Светското првенство во Египет, но мораше да...
Ракомет Спорт

Брестовац: Ова ни се случува петти пат на Светското првенство!

Слободен печат
И четврти пораз на Мундијалот во Египет, репрезентацијата на Македонија го претрпе со двоцифрена разлика. Баш како и против Шведска во првото коло од прелиминарната...
Ракомет Спорт

СП: Македонските ракометари убедливо поразени и од Русија!

Слободен печат
Во вториот натпревар од главната фаза на Светското првенство во Египет, македонската репрезентација претрпе нов убедлив пораз овојпат од селекцијата на Русија со резултат 32:20....