18.8 C
Скопје

Совршен за после ручекот: Чоколаден мус од 3 состојки – Поубав, но и полесен десерт не постои! (ВИДЕО)

Само за оние на кои уживањето во храната им е многу важно…

Потребно е:

– 100 гр црно чоколадо

– 100 гр бело чоколадо

– 500 мл слатка павлака

Подготовка:

Искршете ги белата и црната чоколада. 200 мл слатка павлака сварете ја се до зовривање. Со една половина прелијте ја белата чоколада, а потоа стопете ја со мешање. Со другата половина посипете го црното чоколадо, мешајте повторно. Преостанатата слатка павлака (300 мл) изматете ја во шлаг. Одвојте половина од смесата. Во една половина во порциите додадете бело чоколадо и лесно матете. Во другата половина во порциите додадете црно чоколадо и лесно матете. Сервирајте, така што црното чоколадо ќе го сипете, до половина, а исто така и белата чоколада до половина…погледнете!

Поврзани вести

Славниот Хари Потер им ја продаде својата куќа на родителите: Скржавeц или малверзации со законот?

Слободен печат

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Остави Коментар