13 C
Скопје

Tag : после

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: После подолга пауза, Адел во топ форма се журкаше на забавата по доделувањето на Оскарите

Слободен печат
Поминаа неколку месеци откако ја видовме последниот пат во јавноста британската музичка ѕвезда Адел, која во последните години својот живот го пресели во Лос Анџелес....
Забава Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО | Оваа баба стана вистински хит: По вакцината, таа стана и заигра и со тоа ја прослави својата слобода!

Слободен печат
Гувернерот на аргентинската провинција Буенос Аирес, Аксел Кицилоф на својот Твитер профил објави видео од една баба која од радост почна да танцува по вакцинирањето....
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 10 март: После дождот доаѓа сонце, не го заборавајте тоа!

Слободен печат
Овен Кулминацијата на поврзаноста со пријателите ќе ви донесе радост, а секако ќе ги подобри и личните особини. Би сакале да воведете некои измени во...
Магазин Магазин слајдер Ретро Сцена

ФОТО | Познати кои заработуваат и после 50 години од смртта: Се појави листата со најплатените починати ѕвезди за 2020 година!

Слободен печат
Нивните најблиски веќе долги години добиваат пари кои овие ѕвезди „ги заработиле“ дури и по нивната смрт… Одделни светски ѕвезди ниту смртта не ги запрела...
Некатегоризирано

Моментот кој сите го чекавме: После 19 години Бред Пит и Џенифер Анистон заедно во нов проект! (ФОТО)

Слободен печат
Првиот и единствен пат кога имавме можност да ги видиме во ист актерски проект беше во далечната 2001 година. Тогаш, Бред Пит се појави во...
Магазин Магазин слајдер Храна

Совршен за после ручекот: Чоколаден мус од 3 состојки – Поубав, но и полесен десерт не постои! (ВИДЕО)

Слободен печат
Само за оние на кои уживањето во храната им е многу важно… Потребно е: – 100 гр црно чоколадо – 100 гр бело чоколадо –...
Еспресо Секс

Пет знаци кои потврдуваат дека вашата врска може да преживее неверство

Слободен печат
Многу луѓе се подготвени на партнерот да му простат неверство, што често може да ја зајакне врската. Но, уште повеќе такви врски по некое време...
Еспресо Шоу биз

И после толку години љубов УСПЕВА ДА ЈА ВООДУШЕВИ: Еве што и подарил Боба на Брена за роденден (ФОТО)

Слободен печат
Познатата пејачка Лепа Брена пред неколку денови го прослави 59-от роденден, а сега извор близок на семејството открива што по тој повод и подарил сопругот...
Еспресо Жена Магазин Мода

Мода за жените после 40: Како да изгледате префинето, модерно и отмено, но целосно пристојно! (ФОТО)

Слободен печат
По 40-та година секоја жена многу добро знае што и стои навистина добро. Така барем изгледа според Инстаграм профилите на оние жени кои уживаат во...
Еспресо Хороскоп

Што вели секој хороскопски знак после сексот?

Слободен печат
Што велат хороскопските знаци после водење љубов? Еден би сакал повторно, друг е гладен, трет брза за на работа. А четврт одма би се венчал....