• чоколаден

Сакате нешто благо и брзо? Направете си едноставен чоколаден колач со бисквити!

Состојки: 300 грама маргарин 150 грама чоколадо за готвење 100 милилитри млеко 1 лажица екстракт од ванила 100 грама какао 300 грама шеќер 36  бисквити Подготовка: Најпрвин почнете со топењето на маргаринот и на чоколадото за готвење. Откако ќе се стопат, додајте ги млекото, ванилата, какаото и шеќерот и сето тоа убаво соединете го. Откако …

Сакате нешто благо и брзо? Направете си едноставен чоколаден колач со бисквити! Read More »