16.8 C
Скопје

Tag : чоколаден

Магазин Магазин слајдер Храна

Сакате нешто благо и брзо? Направете си едноставен чоколаден колач со бисквити!

Слободен печат
Состојки: 300 грама маргарин 150 грама чоколадо за готвење 100 милилитри млеко 1 лажица екстракт од ванила 100 грама какао 300 грама шеќер 36  бисквити...
Магазин Магазин слајдер Храна

Совршен за после ручекот: Чоколаден мус од 3 состојки – Поубав, но и полесен десерт не постои! (ВИДЕО)

Слободен печат
Само за оние на кои уживањето во храната им е многу важно… Потребно е: – 100 гр црно чоколадо – 100 гр бело чоколадо –...
Магазин Магазин слајдер Храна

Одлична идеја за ова попладне: Чоколаден домашен сладолед – Леден десерт кој брзо се подготвува, а ќе ги освои сите ваши сетила!

Слободен печат
Омилениот летен десерт, па уште и од чоколадо…. Дали можете да замислите нешто послатко во топлите денови? Потребни состојќи: – 5 белки – 10 супени...
Магазин Магазин слајдер Храна

Чоколаден капучино колач со јагоди

Слободен печат
Состојки: 300 грама чоколада за готвење 6 јајца 100 грама кафеав шеќер 100 грама бел шеќер 25 грама капучино во прав со вкус на чоколада...
Жена Магазин

Здрав и неодолив: Чоколаден чиа пудинг (рецепт)

Слободен печат
Дегустирајте го вкусниот чоколаден чиа пудинг кој брзо и едноставно се подготвува. Состојки – 300 милилитри (немасно) млеко, 60 грама чиа семки,  лажици какао (во прав),...
Еспресо Храна

Чоколаден колач со банани за кој не ви е потребна рерна (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Оригинален десерт кој ќе им се допадне дури и на оние кои многу пребираат… Потребни состојки: – 2 големи зрели банани – 100 грама крупно...
Еспресо Храна

Најдобриот чоколаден мафин: Фантазија од вкусови која не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Направете го ова популарно американско колаче на овој начин, ќе бидете воодушевени… Состојки: – 250 грама брашно – 150 грама шеќер – 40 грама какао...
Еспресо Храна

Превкусен леден чоколаден десерт (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Леден десерт во кој ќе уживаат сите членови на семејството Потребни состојки: 4 жолчки 40 г шеќер во прав 150 г чоколадо со топен лешник...
Еспресо Жена Магазин Храна

Американски палачинки со чоколаден прелив: ФАНТАЗИЈА ОД ВКУСОВИ која морате да ја пробате (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Палачинки и чоколадо, совршена комбинација за уживање… Состојки: – 2 јајца – 2,5 шолји брашно од 2,5 децилитри – 1 кесичка прашок за печиво –...
Еспресо Жена Магазин Храна

Неодолив десерт од Јужна Америка ГО ОСВОИ СВЕТОТ: Еве како да го направите овој вкусен чоколаден колач БЕЗ БРАШНО И ШЕЌЕР

Слободен печат
Овој едноставен и брз чоколаден колач за подготовка доаѓа од Јужна Америка, а го освои целиот свет, погледнете и зошто. Состојки: 4 јајца 2 портокали...