Tag : мус

Магазин Магазин слајдер Храна

Совршен за после ручекот: Чоколаден мус од 3 состојки – Поубав, но и полесен десерт не постои! (ВИДЕО)

Слободен печат
Само за оние на кои уживањето во храната им е многу важно… Потребно е: – 100 гр црно чоколадо – 100 гр бело чоколадо –...
Еспресо Жена Магазин Храна

Неверојатно вкусен мус од кафе

Слободен печат
Неодолив спој на чоколаден крем и омилениот црн пијалак за целосно уживање… Пробајте и уживајте! Потребно е: 70 г чоколадо за готвење 4 лажички врело,...
Еспресо Храна

Рецепт на денот: Овошен мус со чоколадо

Слободен печат
Денес за вас подготвивме рецепт за освежувачки десерт – интензивен мус, кој веднаш ќе го засакате… Се што ви е потребно е… – 200 гр...
Еспресо Храна

Префинета чоколадна мус торта

Слободен печат
Ви претставуваме одличен рецепт за чоколадна мус торта… Потребни состојки: Тесто – 250гр. чоколадни бисквити – 180гр. путер Фил – 5 белки – 3 лажици...