29 C
Скопје

Tag : десерт

Магазин Магазин слајдер Храна

Израдувајте ги најблиските со вкусен десерт со јагоди

Слободен Печат
Сезоната на јагоди само што почна, па затоа сега е вистинското време за овој превкусен десерт во кој ќе уживате со вашите најблиски… Состојки: 450...
Магазин Магазин слајдер Храна

Десерт за оваа недела: Подгответе си малку поинакви и здрави слатки

Слободен печат
Желбата за нешто слатко често се појавува кај секого, особено ако сте на диета и некои јадења ви се забранети. Но, за да не се...
Магазин Магазин слајдер Храна

Десерт за оваа сабота: Засладете се со панакота со боровинки

Слободен печат
Оваа сабота не бидете мрзеливи и подгответе си превкусен десерт – панакота со боровинки, во чиј вкус ќе уживаат сите во семејството… СОСТОЈКИ: ЗА ЖЕЛЕТО...
Магазин Магазин слајдер Храна

Предлог за ова попладне: Ментол-десерт со орео

Слободен печат
Ова попладне уживајте правејќи го овој десерт за вас и вашето семејство… Состојки: – 150 г мелени орео бисквити – 250 г маскарпоне – 50...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

Нина Дуковска ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со вкусни чоколадни пралини – од само три состојки!

СП.
Потребни состојки: калапи за колачи 200 грама темен чоколаден крем 200 грама чоколадни капки 200 грама црно чоколадo Подготовка: Чоколадните капки стопете ги на пареа....
Магазин Магазин слајдер Храна

Недела е ден за домашно приготвен десерт: Како да направите ливчиња од бадеми со овој слаткарски трик?

Слободен печат
Во подготовката на слатки често ќе наидете на состојка – ливчиња од бадеми. Тоа се всушност обелени (лупени) и тенко исечкани бадеми. Некогаш може да...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

Кристина Бошнакова ни препорачува: Мора да го пробате! Израдувајте ги најблиските денеска со едноставен и брз колач

СП.
Потребни состојки:  За основа: 5 јајца 5 лажици шеќер 2 лажици мелени лешници 4 лажици брашно 2 лажици какао 1 прашок за пециво 2 лажици...
Магазин Магазин слајдер Храна

Каролина Аврамовска ни препорачува: Израдувајте ги најблиските овој викенд со превкусни Парени колачи

СП.
Потребни состојки: 2 чаши брашно  (400 грама) 2 чаши гриз (400 грама) млеко (100 мл.) 1 чаша зејтин (200 мл) 2 јајца пола пакетче прашак...
Магазин Магазин слајдер Храна

Снежана Василевска ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со неодолив чоколаден колач

СП.
СОСТОЈКИ: 1 пакување розен кори за колачи 2 чоколади за готвење 1 млечно чоколадо, 1/2 коцка путер (125 грама) *1 литар млеко – јас направив...
Магазин Магазин слајдер Храна

Каролина Аврамовска ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со превкусна торта со кокос

СП.
ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: За фил: 1 литар млеко 7 лажици шеќер 7 лажици гриз 200 грама кокосови трошки За основа: 2 јајца 200 грама брашно 100...