• десерт

Индиски десерт: Рецепт за Ладу колачиња со кокос

Ладу се традиционални колачиња, кои се дел од сечија трпеза во Индија, особено ако се работи за свадби или семејни прослави. Нивната подготовка е брза и едноставна – сѐ што ви треба е брашно, путер и шеќер. По желба, можете да додадете и јаткасти плодови, кокосово брашно или суво грозје. Различните верзии на овие колачиња …

Индиски десерт: Рецепт за Ладу колачиња со кокос Read More »