9 C
Скопје

Принцот Вилијам посетил дом за стари лица, а на прашањето кое му го поставила една баба тој немал одговор

Кејт овојпат се најде на насловните страни од британските таблоиди поради една необична работа која се случила за време на кралската посета на еден дом за стари лица.

Кралското семејство е едно од оние семејства за кои прилично многу се зборува во светот.

Нормално, дополнителни приказни и теории произлегуваат и од заминувањето на принцот Хари и Меган Маркл во Америка, како и целата ситуација околу семејните односи. Меѓутоа, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, војводата и војвотката од Кембриџ се постојано под будното око на јавноста.

Кејт овој пат се најде на насловните страни на британските таблоиди поради една необична работа која се случила за време на кралската посета на еден дом за стари лица. Тие двајца посетиле установа за грижа за стари лица во Кардиф, а една старица поставила необично прашање.

Прочитајте и...  Џенифер Анистон вели дека приказните дека посвојува дете се чиста измислица
Фото: Профимедиа

Дали е ова вашата помошничка?, го прашала Џоан Дру-Смит (87) принцот Вилијам на кого му било многу непријатно поради тоа прашање, наведуваат изворите кои се нашле на лице место, но паметната војвотка ја спасила целата ситуација.

– Па да, јас навистина сум му помошничка веќе некое време, изјавила Кејт со насмевка.

Вработените во домот на крајот изјавиле дека се испаднало симпатично, а дека Кејт била воодушевена од искреноста на старите лица и дека нејзината реакција била човечка и преземјена.

Сите биле воодушевени од нејзиниот одговор, а принцот Вилијам бил горд што таа брзо и умешно го спасила од непријатноста.

Поврзани вести

Поради неа луѓето се самоубивале: Ова е најтажната песна во Југославија која Тито лично ја забранил

Слободен печат

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат

ВИДЕО | Вежбајте секој ден, 10 до 20 минути со Памела: За подобро расположение и витка фигура

Слободен печат

На 16 години го исфрлиле од училиште, живеел во приколка и бил осомничен за убиство: 8 помалку познати факти за легендарниот Џим Кери

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО: Карди Би купила подароци за својата двегодишна ќерка во вредност од триесет илјади долари

Слободен печат

Џенифер Анистон вели дека приказните дека посвојува дете се чиста измислица

Слободен печат

Остави Коментар