• Одговор

Вучиќ им одговори на Курти и фон Крамон: Дали ќе ме обесите во Вашингтон или Берлин?

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска одговори на последните изјави на премиерот на Косово Албин Курти и неговата закана за обединување со Албанија, пишува Новости.рс. Вучиќ се запраша како би било ако го каже тоа за обединување со некои други територии. Дали ќе ме обесите во Вашингтон или Берлин, само знам дека немаше да можам …

Вучиќ им одговори на Курти и фон Крамон: Дали ќе ме обесите во Вашингтон или Берлин? Read More »