4 C
Скопје

Tag : кралско

Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Вилијам посетил дом за стари лица, а на прашањето кое му го поставила една баба тој немал одговор

Слободен печат
Кејт овојпат се најде на насловните страни од британските таблоиди поради една необична работа која се случила за време на кралската посета на еден дом...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најчудното кралско правило: Кралицата Елизабета на никој во семејството не му го дозволува ова!

Слободен печат
Британското кралско семејство живее со многу привилегии, но и многу правила на однесување… Познато е дека членовите на британското кралско семејство живеат според одредени правила...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Или си внатре или си надвор“: Кралицата Елизабета ладнокрвно ги одби Хари и Меган

Слободен печат
Англиската кралица Елизабета го одбила барањето кое и го упатија внукот принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл поради тоа што тие сами одлучија да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Конечно добри вести од британското кралско семејство – Ново кралско бебе пристигнува во 2021 година! (ФОТО)

Слободен печат
Принцезата Евгенија и Џек Бриксбенк го очекуваат своето прво дете, кое на свет би требало да пристигне во 2021 година. И Бекингемската палата потврди дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Џорџ наполни 7 години: Палатата сподели нова фотографија од славеникот (ФОТО)

Слободен печат
Мајката Кејт повторно брилираше во улога на семеен фотограф… Принцот Џорџ го слави својот 7-ми роденден. Во таа чест кралското семејство објави нова фотографија од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Неколку месеци не можеа да ги „уловат“ заедно: Меган и Хари сликани во Беверли Хилс – Нема ниту трага од претходниот гламур (ФОТО)

Слободен печат
Папраците зграбија ретка прилика да го сликаат овој пар… Меган Маркл и принцот Хари се забележани на улиците во Беверли Хилс овие денови. Тие двајца,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Слободен печат
Никој не е над законот, а за тоа говори и фактот дека дури и највлијателните членови во општеството не смеат да прекршат одредени правила. За...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Чарлс конечно прогласен за крал, но на Инстаграм

Слободен печат
Многу медиуми во последно време пишуваат дека круната на 71-годишниот принц Чарлс ќе му ја одземе неговиот постар син, 37-годишниот принц Вилијам. Сепак, како што...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета и принцот Филип се во брак 73 години, а малкумина знаат дека тие се роднини

Слободен печат
Венчавките меѓу членовите на кралското семејство претходно немале многу врска со љубовта туку со засилувањето на сојузништвото поради кое браковите се склопувани меѓу европските династии....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејт Мидлтон е бремена? Извор од кралското семејство проговори за четвртото дете! Сè се случило во текот на изолацијата!

Слободен печат
Британското кралско семејство можеби ќе стане побогато за уште еден член. Сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон (38), наводно блеска од среќа бидејќи за време...