22 C
Скопје

Tag : кралско

Магазин Магазин слајдер Сцена

Потврдена причината за смртта на принцот Филип

Слободен печат
Речиси еден месец од смртта потврдено е од што почина принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета… 99-годишниот принц починал од старост, потврдија лекарите, а...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меган и Хари ги очекуваат лоши вести: Принцот Чарлс подготвува драстичен потег поврзан со кралската каса

Слободен печат
Како што се шпекулира низ британските медиуми, на Меган Маркл и принцот Хари не им претстои сјаен период, доколку навистина се случи тоа што се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Хари пред да дојде на погребот во Британија му испратил емотивно писмо на својот татко: Работите не поминале како што се надевал

Слободен печат
Пред да се врати во Велика Британија со цел да присуствува на погребот на својот дедо, принцот Филип, војводата од Единбург, принцот Хари му напишал...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ковчегот во кој ќе биде погребан принцот Филип е направен пред 30 години: Еве зошто тој е обложен со олово

Слободен печат
Принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора, ќе биде погребан во сабота на 17 април, а поради корона мерките, на погребот ќе смеат да присуствуваат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Откриена тајната за најинтригантното кралско пријателство: Што ѝ пишувал принцот Филип во писмата на Дијана?

Слободен печат
Принцот Филип јавно го осуди својот син, принцот Чарлс, кога тој одлучи да ја остави принцезата Дијана поради Камила Паркер, а еден од кралските дописници,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Измамената принцеза Дијана: Интервју добиено со лажни документи за абортус на кралската дадилка

Слободен печат
Принцезата Дајана наводно била изманипулирана со лажни документи за абортус на кралската дадилка Тиги Леџ-Бурк, за да го даде интервјуто во 1995 година, кое до...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Вилијам не се чувствува заробено во кралското семејство: Бурата по интервјуто не запира, кој ја кажува вистината?

Слободен печат
Извор близок до војводата од Кембриџ откри дека принцот Вилијам не се чувствува заробен во дворецот… Во експлозивното интервју кое принцот Хари и Меган Маркл...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Помина 28 дена во болница и сега изгледа вака: Првите фотографии од принцот Филип откако ја напушти болницата веднаш го обиколија светот

Слободен печат
Принцот Филип (99), војводата од Единбург и сопруг на кралицата Елизабета Втора, денес ја напушти болницата, а беше сликан од папараците на задното седиште од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Хари од прабаба му наследил повеќе пари од принцот Вилијам

Слободен печат
Можете ли да ја замислите ситуацијата во која принцот Вилијам и принцот Хари го распродаваат семејното богатство за да имаат за живот? Нормално дека не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Филип ќе остане во болница по операцијата на срцето

Слободен печат
Принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета Втора, останува на болничко лекување, откако тој беше изложен на „успешната операција“ поради проблеми со срцето. Откако првично...