Tag : стари

Вести Свет

Најмалку 884 лица починале во старските домови во Франција

Слободен печат
Француските здравствени власти ги дадоа првите официјални бројки за бројот на смртните случаи во старските домови од почетокот на кризата. Според нецелосните бројки, досега починале...
Вести Свет

Шпанското здравството во агонија: Немаме ниту маски, ниту заштита!

Слободен печат
Шпанија станува се позагрозено подрачје и се поголемо жариште на глобалната пандемија со корона вирусот, а нивниот главен центар сега е претворен во една од...
Вести Свет

Белгија нема да ги хоспитализира старите лица заболени од КОВИД – 19

Слободен печат
Возрасните луѓе во Белгија, сместени во домови за старци, кои се со лошо здравје нема да бидат примени в болница доколку се заразени со Ковид-19....
Вести Свет Слајдер

Ова се најстарите луѓе што го победија коронавирусот

Слободен печат
Коронавирусот како што е веќе познато е зараза која е најсмртоносна за постарите луѓе. Сепак, има случаи како овие каде тие биле постарите пациенти успеале...
Вести Економија

„Стоп“ за дизел возилата од први јануари во Брисел

Слободен печат
Од први јануари стапува на сила нова регулатива во Брисел со која се забрануваат стари дизел возила, забраните се постепени до 2025-та кога речиси сите...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Со стотина евра плус нема да се намали увозот на стари возила

Слободен печат
Во очекување на новиот закон за данок на возила, премиерот Зоран Заев најави дека ќе се зголеми данокот за увоз на стари возила од 18...
Вести Економија

На секој нов се увезуваат девет стари автобуси

Слободен печат
И по неколкуте сообраќајни несреќи во земјава во кои учествуваа автобуси, македонските превозници продолжуваат да увезуваат половни автобуси и минибуси од странство. Според податоците на...
Еспресо Забава Магазин Шоу биз

Вака ќе изгледа кралското семејство на стари години (ФОТО)

Слободен печат
Ниту кралското семејство не беше изоставено кога станува збор за популарната обработка на фотографии која ви дава резултат како ќе изгледате на стари години. Иако...
Еспресо Шоу биз

НИВНАТА ЉУБОВ КАКО ИНСПИРАЦИЈА: Бекамови ја слават 20 годишнината од бракот (ФОТО)

Слободен печат
Еден од најпознатите парови на светот Викторија и Дејвид Бекам денес слават 20 години од бракот. Еден на друг, годините поминати заедно си ги честитаа...