Повреден полициски службеник во сообраќајна незгода кај Строгомиште, Кичевско

Полиција / Фото: МВР

Полициски службеник е повреден во сообраќајна незгода на локалниот пат за село Строгомиште, Кичевско, помеѓу мотоцикл кој тој го управувал со регистерски ознаки сопственост на МВР и патничко моторно возило марка „Форд” со кичевски регистерски ознаки управувано од Ф.Б. (27) од Република Албанија.

Портпаролот на СВР-Охрид Стефан Димоски информира дека во незгодата која е пријавена во неделата околу 16:30 часот, со телесни повреди се здобил полицискиот службеник што биле констатирани во медицинскиот центар во Кичево. Увид на самото место извршила екипа на ОВР-Кичево.

– За настанот известен е Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди на МВР, додаде портпаролот Димоски.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот