3 C
Скопје

Овие девојки воопшто не личат на своите познати мајки: Грешка во генетскиот код! (ФОТО)

Кога станува збор за генетската лотарија, никогаш не знаете што ќе добиете…

Можеби ќе бидете копија на вашата мајка, а можеби повеќе ќе личите на татко ви – или пак од двајцата ќе земете по нешто па ќе бидете нивна комбинација.

Сепак постојат деца кои многу малку личат на своите родители, но повторно според нивните мимики точно можете да забележите кои им се родители.

Ви претставуваме листа од 5 познати жени и нивните ќерки кои воопшто не личат на нив:

Мадона и Лурд Леон

профимедиа

Бијонсе и Блу Ајви

профимедиа

Џесика Алба и Хевен Ворен

профимедиа

Ким Кардашијан и Норт Вест

профимедиа

Кортни Кардашијан и Пенелопе Дисик

профимедиа
Прочитајте и...  Дневен хороскоп за 27 јануари: Не избрзувајте во љубовта, сѐ што е ваше, ќе си дојде

Поврзани вести

Памела Андерсон ги напушта социјалните мрежи: Нема да заработувате пари на мене!

Слободен печат

Едноставни и вкусни: Меки бисквити со тиква

Слободен печат

Која е вистината? Мила и Ештон цел свет ги разведува, а тие планираат заеднички проекти

Слободен печат

Уште две нови жртви на Мирослав Мика Алексиќ: Едната девојка со потресна исповед

Слободен Печат

Воопшто не им е лесно: За Иванка Трамп и сопругот нема повеќе место во Вашингтон, а не ги сакаат ниту во Њујорк

Слободен печат

Ви го претставуваме виното ANTIGONA 2019 од Стоби

Слободен Печат

Остави Коментар