Tag : девојки

Забава Магазин Магазин слајдер

Нов урнебесен тренд на интернет: Луѓето ги глумат своите партнери (ВИДЕО)

Слободен Печат
Минатиот месец, корисничка на ТикТок сподели видео во кое нејзиниот сопруг се преправа дека е таа – и го започна трендот. @marbarboyce My husband pretending...
Хроника

Млада девојка загина во сообраќајка, нејзината сопатничка се бори за живот

Слободен печат
Фото: Илустрација Трагична сообраќајна несреќа се случила утрово на пат за село Селце прилепско, во која млада девојка го забуги животот, а друга девојка е...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Хулио Иглесијас (76) фатен на плажа со две девојки, помлади сигурно 40 години од него! (ФОТО)

Васко Спасоски
Шпанскиот заводник и пејач Хулио Иглесијас за нешто повеќе од месец дена ќе наполни 77 години, но тоа не го спречува да ужива во животот....
Магазин Магазин слајдер Сцена

На нејзиниот изглед би и позавиделе и двојно помлади девојки: Актерката на прагот на 6-та деценија изгледа феноменално! (ФОТО)

Слободен печат
Кој би рекол дека таа се приближува до 6-та деценија… Кога ќе ја погледнете Џенифер Гарнер, никогаш не би рекле дека оваа актерка има 48...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерката на Синди Крафорд во врска со славната манекенка Кара Делавињ?

Слободен печат
Британскиот топ-модел Кара Делавињ (27) е една од најбараните и најуспешните манекенки на денешницата, a освен по успесите во модната индустрија, таа е позната и...
Забава Магазин Магазин слајдер

Неверојатна сцена пред Собранието во Белград: Девојки се разголиле и направиле хаос во фонтаната (ВИДЕО)

Слободен печат
Многу работи се случија во Белград во изминатите неколку денови, но една сцена пред Собранието ги заобиколи социјалните мрежи, а нема врска со собирите, скандирањата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кој е мултимилионерот кој летува во Хрватска со еден куп девојки и се фали со неговиот разгален стил на живот?

Слободен печат
Со своите речиси 32 милиони следбеници, Дан Билзериан е прогласен за „Крал на Инстаграм“, а познат е по забавите и дружењето со бројни убавици, кои...
Останатo Спорт

Тенис во Италија од кров на кров! (ВИДЕО)

Слободен печат
Италија е една од најпогодените земји од коронавирусот и воедно и натаму не е познато кога официјално ќе продолжат спортските натпреварувања. Луѓето се наоѓаат во...
Магазин Филм и ТВ

Почина една од најпознатите и најубави Бонд девојки

Слободен печат
Актерката Хонор Блекман, најпозната по улогата на Бондовата девојка Пуси Галор, почина на 95 годишна возраст. Како што пишува „Гардијан“ таа починала од природна смрт....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Овие девојки воопшто не личат на своите познати мајки: Грешка во генетскиот код! (ФОТО)

Слободен печат
Кога станува збор за генетската лотарија, никогаш не знаете што ќе добиете… Можеби ќе бидете копија на вашата мајка, а можеби повеќе ќе личите на...