Tag : своите

Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Модна инспирација за жени во своите 40-ти: Најдобрите летни стилови во режија на Софија Вергара! (ФОТО)

Слободен печат
Ги издвоивме 10-те најдобри стилови кои се совршени за жените во почетокот на зрелите години… Софија Вергара има одлично чувство за мода, таа добро го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мила Јовович се пофали со своите предци – Дедо ми беше еден од ПАРТИЗАНИТЕ, се гордеам со југословенското потекло (ФОТО)

Слободен печат
Познатата холивуска актерка на Инстаграм сподели дека родителите на нејзините мајка и татко биле борци во Втората светска војна. Мила Јовович, актерка и модел сподели...
Забава Магазин Магазин слајдер

Романтично и безбедно: Ресторан во Амстердам смисли како да ги заштити своите гости (ФОТО)

Слободен печат
Овој ресторан во Амстердам смислил одлична идеја како да ги заштити своите гости во време на коронавирусот. Со цел да го претстави својот безбеден, а...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Зошто Ева Мендез никогаш не објавува фотографии од своите деца?

Слободен печат
Децата на Ева Мендез невозможно е да ги видите на нејзините профили на социјалните мрежи. Додека нејзините холифудски колеги често ги споделуваат интимните моменти кои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Овие девојки воопшто не личат на своите познати мајки: Грешка во генетскиот код! (ФОТО)

Слободен печат
Кога станува збор за генетската лотарија, никогаш не знаете што ќе добиете… Можеби ќе бидете копија на вашата мајка, а можеби повеќе ќе личите на...
Еспресо Жена Магазин Секс

Овие работи жените не сакаат да ги делат ниту со своите партнери

Слободен печат
Како и четкичката за заби, така постојат и некои нематеријални работи кои би требало да ги задржите за себе и да не ги споделувате со...
Магазин Филм и ТВ

Замина француската филмска легенда: Почина Ана Карина!

Слободен печат
Француската актерка Ана Карина, најпозната по своите улоги во филмовите на легендарниот режисер Жан-Лук Годар, почина вчера на 79-годишна возраст од канцер. Оваа вест рано...
Еспресо Шоу биз

Бонтонот не му е силна страна: Синот на Бекам плука по улици (ФОТО)

Слободен печат
Бруклин живее на две адреси, а во последната година во медиумите доаѓа главно благодарение на љубовните врски и скандалите. Наводно има нова девојка… Бруклин Бекам...
Еспресо Шоу биз

Викторија Бекам откри со што секојдневно ги засрамува своите деца (ВИДЕО)

Слободен печат
Успешната дизајнерка Викторија Бекам за која сите сметаат дека извонреден однос со синовите Бруклин (20), Ромео (17), Круз (14), како и осумгодишната ќерка Харпер Севен,...
Еспресо Жена Магазин Убавина

ОВАА ЖЕНА секоја вечер лицето го мачка со оваа крема: Изгледа 10 години ПОМЛАДО од своите пријателки! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Сите генијални достигнувања се едноставни. А да ја одржите кожата млада и свежа е сосема можно со помош на домашната крема која вклучува јод. Додадете...