Претставниците на Норвешка ниту еднаш не ги открија своите лица и комуницираа телепатски

Фото: Принтскрин/Јутјуб

Члeновите на групата „Subwoolfer“ тврдат дека доаѓаат од Месечината…

Претставниците на Норвешка на Евросонг, членовите на групата „Subwoolfer“, ниту еднаш не ги открија своите лица, а се обраќаа така што телепатски го контролираа својот претставник за медиумите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eurovision Norway (@eurovisionnor)


Се појавија гласини дека зад уникатните маски се кријат членовите од планетарно популарниот норвешки состав „Ylvis“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eurovision Norway (@eurovisionnor)


Во секој случај, без оглед дали дополнително ќе откриеме кој точно стоеше зад овие маски или не, сепак нивната појава важеше за одличен промотивен потег.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eurovision Norway (@eurovisionnor)

Видео на денот