Tag : открија

Здравје Магазин Магазин слајдер

Научниците открија дека антителата нагло исчезнуваат откако ќе се прележи коронавирусот

Слободен печат
Нивото на антитела кај пациентите кои го прележале КОВИД-19 значително опаѓа два до три месеци по заразата и кај симптоматските и кај асимптоматските пациенти, покажува...
Здравје Магазин

Научниците открија уште еден начин за пренесување на коронавирусот, а можете да го спречите само вака

Слободен печат
Затварањето на капакот од веце школката топло се препорачува во текот на пандемијата на коронавирусот бидејќи група научници откриле дека вирусот може да се прошири...
Еспресо Шоу биз

ГО ОТКРИЈА ПОЛОТ НА БЕБЕТО – Балканската Ким Кардашијан и фудбалерот ја споделија радосната вест, а се подготвува и ВЕНЧАВКА (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Една од најпознатите хрватски блогерки Јелена Периќ и нејзиниот избраник, хрватскиот фудбалер Игор Бубњиќ, конечно проговорија за приновата и открија дека очекуваат син. View this...
Еспресо Шоу биз

Бастијан Швајнштајгер и Ана Ивановиќ го открија името на вториот син (ФОТО)

Слободен печат
По породувањето со вториот син, но и за време на бременоста, Ана Ивановиќ со своите следбеници на Инстаграм редовно споделување фотографии и случувања од приватниот...
Еспресо Секс

11 ПРИЧИНИ: Мажите признаа зошто изневеруваат

Слободен печат
Зошто мажите изневеруваат е прашање кое ги интересира сите жени, а на кое не постои универзален одговор. Бидејќи кај сите причината е различна, 11 од...
Магазин Семејство

Научниците открија: Еве какви ќе бидат децата доколку како мали спијат со вас!

Слободен печат
Ако го делите креветот со децата веројатно знаете колку е тоа истовремено тешко и неодоливо. Можеби не можете да се наспиете комотно, а наместо партнерот...
Еспресо Секс

Научниците ги открија здравствените придобивки од редовниот секс

Слободен печат
Истражување објавено во магазинот Psychology Report покажува дека луѓето кои имаат секс најмалку еднаш месечно во организамот имаат зголемено ниво на одредени антитела, што е...
Еспресо Шоу биз

ДЕТЕКТИВИТЕ ОТКРИЈА ШОКАНТНИ ДЕТАЛИ: Еве што е пронајдено во собата на Мајкл Џексон по неговата СМРТ!

Слободен печат
Деталите се изнесени во новиот документарен филм за Мајкл Џексон во кој тројцата детективи го откриваат текот на истрагата која следела по потврдата дека пејачот...
Еспресо Шоу биз

Како ладен туш: Ештон Качер и Мила Кунис открија се за разводот (ВИДЕО)

Слободен печат
По само четири години брак светските медиуми одлучија да ги разведат. Меѓутоа, холивудските актери Ештон Kачер и Мила Кунис на непосреден и интересен начин демантираа...
Еспресо Секс

500 жени открија топ 3 секс пози кои ги доведуваат до оргазам

Слободен печат
Резултатите би можеле пријатно да ве изненадат. Нема потреба да ја научите Кама Сутра напамет за да ја доведете жената до оргазам. Всушност, воопшто не...