-1 C
Скопје

Среќата ја замени тагата: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам им приредија големо изненадување на своите деца

Иако досега тие тоа го криеа од јавноста, сепак се излезе на виделина. Пред нивниот сакан кокершпаниел Лупо да почине, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам своите деца ги запознале со ново кученце, кое станало нов, рамноправен член на нивното семејство.

Малку е да се каже дека на седумгодишниот принц Џорџ, петгодишната принцеза Шарлот и двегодишниот принц Луис на лицето им се појавила насмевка кога нивните родители Кејт Мидлтон и принцот Вилијам во домот донеле нов четириножен пријател – кученце кокершпаниел кое го нарекле Луна, и тоа кратко пред да почине нивниот прв миленик Лупо.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by James Middleton (@jmidy)

Малечката Луна ја земале од леглото на Џејмс Мидлтон, братот на Кејт кој се занима со одгледување на оваа раса, а интересно е што починатиот Лупо е вујко на малечката Луна. Кокершпаниелот Лупо почина во ноември минатата година, на девет години, а пред да се случи тој немил настан семејството набавило нов мал сладок подарок за децата.

„Новото кученце е неодоливо и целото семејство е возбудено поради него. Малку е да се каже дека смртта на Лупо ги скрши, а тоа ќе го сфати секој сопственик на миленик, но кученцето пристигна пред да се случи немилиот настан. Желбата на Кејт и Вилијам беше младото кученце да му биде пријател на Лупо и да му ја врати енергијата“, откри извор близок на кралското семејство.

Прочитајте и...  Нови обвинувања против Меган Маркл дека го малтретирала персоналот во палатата

Поврзани вести

Виц на денот: Ручек

Слободен печат

На денешен ден – 5 март

Слободен Печат

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Остави Коментар