4 C
Скопје

Tag : принцот вилијам

Магазин Магазин слајдер Сцена

Среќата ја замени тагата: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам им приредија големо изненадување на своите деца

Слободен печат
Иако досега тие тоа го криеа од јавноста, сепак се излезе на виделина. Пред нивниот сакан кокершпаниел Лупо да почине, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Нема да се вратат во Лондон: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам остануваат на селскиот имот се до смирување на здравствената криза

Слободен печат
Војвотката и војводата од Кембриџ се уште не се во можност да се вратат во Лондон… Кејт и Вилијам престојуваат заедно со своите три деца...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Извисила – Поп дивата договорила состанок со принцот Вилијам, но тој не се појавил

Слободен печат
Пред повеќе од 20 години во јавноста кружеа гласини дека британскиот принц Вилијам и пејачката Бритни Спирс се во врска, но иако сето тоа остана...
Вести Свет

Таа му беше ментор, а тој ја изневери: Кејт Мидлтон најмногу страда од заминувањето на Хари

Слободен печат
Сите пишуваат за тоа како принцот Вилијам е повреден со одлуката на неговиот брат да ја напушти должноста како член на кралското семејство, но никој...