5 C
Скопје

Tag : овие

Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Горди и своеглави: Хороскопски знаци кои не сакаат никој да им наредува

Слободен печат
Следните три хороскопски знаци се препознатливи по своите „настапи“ и тешката контрола на емоциите. Овен Како прв знак од Зодијакот, огнениот Овен е подготвен со...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Тие не можат да ја задржат устата затворена: Внимавајте кои тајни ги споделувате со овие 3 хороскопски знаци

Слободен печат
Некои хороскопски знаци засекогаш ќе чуваат одредена тајна, а постојат и оние кои се навистина брбливи, па вашите тајни сигурно ќе им „излетаат“ пред другите...
Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Совет од нутриционистите: Доколку постите овие три намирници мора да ги консумирате!

Слободен печат
Постот е исклучително лековит за телото, доколку се консумираат здрави и избалансирани оброци… Постот на вода или постот на масло често не оставаат збунети околу...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Неколку трикови за среќа во подоцнежните години: Променете ги овие навики и чувствувајте се помлади!

Слободен печат
Колку се постари, толку повеќе луѓето бараат начин да се чувствуваат помлади. Под тоа може да се подразбира грижа за општото здравје и вклучување на...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Предмети кои го блокираат протокот на слободната енергија: Не ги чувајте овие работи во ходникот!

Слободен печат
Послушајте ги фенг шуи правилата и овие работи веднаш исфрлете ги од вашиот ходник… Според верувањето фенг шуи, одредени работи можат да привлечат позитивна, но...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Приземни и емоционално интелигентни: Хороскопски знаци кои даваат најдобри совети!

Слободен печат
Ви се случило ли некогаш да не знаете каква одлука да донесете? По многубројните неуспешни обиди самите да одлучите што е најдобро за вас, веројатно...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Сакате добрата енергија да е присутна во вашиот дом? Тогаш, никогаш не ги фрлајте овие работи!

Слободен печат
Често ќе прочитате кои работи и предмети не треба да ги задржите во домот, поточно кои работи морате да ги отстраните со цел да привлечете...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Кога ќе ги внесете овие билки во домот, ќе внесете и здравје: Еве зошто ви се потребни!

Слободен печат
Едно неодамнешно истражување покажало дека луѓето кои ги оплеменуваат своите домови со зелени растенија имаат подолг животен век од оние кои не го прават тоа....
Магазин Магазин слајдер Семејство

Викендот е пред вас, не водете љубов набрзина! Зачинете ја страста на поинаков начин!

Слободен печат
Доста со водењето љубов набрзина. Истражувањата покажуваат дека галењето после сексуалниот чин е неопходно со причина. Паровите кои се галат после сексуален однос се многу...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Неколку работи кои среќните парови ги прават пред спиење

Слободно време
И додека сите ја споменуваме хигиенската рутина, читањето книги и подготовките за наредниот ден, што е со навиките кои емоционално ве исполнуваат? Како што пишува...