Останете сами се додека не најдете партнер кој ќе ги прави овие 8 работи за вас!

Навистина е многу тешко е да се најде чиста, длабока, искрена и вечна љубов. На девојките кои се сингл подолг период им се чини незамисливо да го најдат вистинскиот маж.

Но погрешно е да бидете во врска со некого, само за да не бидете сами. Таквата врска е осудена на пропаст. Подобро е да сте сами отколку да сте во погрешно друштво. Подобро е да бидете сами отколку покрај човек кој не ве заслужува.

Поради тоа, останете сингл додека не најдете маж кој ги прави овие работи:

1. Останете сами додека не најдете маж кој ги одржува своите ветувања.

2. Останете сами додека не најдеме маж на кој ќе му недостигате кога нема да бидете до него.

3. Останете сами додека не најдете чесен маж, кој ќе биде отворен со вас.

4. Останете сами додека не најдете маж кој ќе сака да ги реши сите ваши заеднички проблеми во врската.

5. Останете сами додека не најдете маж кој ќе биде горд на вас.

6. Останете сами додека не најдете маж кој ќе ве поддржи и ќе ги брани вашите ставови.

7. Останете сами додека не најдете маж кој ќе прави да се чувствувате посебно секој ден.

8. Останете сами додека не најдете маж кој ќе ја заслужува вашата љубов!

Откако ги прочитавте сите овие работи сигурно си помисливте дека цел живот ќе останете сами?! Без грижа, нема да останете сингл, само исклучително важно е да се почитувате и да не си ги намалувате критериумите.

Поврзани вести

Скопјанката Марина преживеа пекол: Тепањето и модринките ни стана секојдневие, едвај со синот побегнавме од насилникот

Мими Стојановска

Ова е најлошата работа која можете да ја чувате во паричникот!

Слободен Печат

ФОТО: Водителката Ирена Спировска на „Прв до врв“ уште еднаш покажа дека годините се само бројка

И. Т.

Избегнете труење: Кое месо колку време може да го чувате во фрижидерот и замрзнувачот?

Слободен печат

Пролетно ризото и риба: Свежи шпаргли, арборио ориз и малку бело вино

Слободен печат

Ноќни кашлици кај децата: Решението се крие во едно суптропско овошје достапно на нашите пазари

Слободен печат

Остави Коментар