8 C
Скопје

Tag : вас

Живот Магазин Магазин слајдер

Начинот на кој одите кажува многу за вас! Психолозите открија дека елегантниот став е измама, а еве кај кого може да види дека нема самодоверба!

Слободен печат
Експертите велат дека ставот на една личност при одењето или стоењето може да открие многу работи за неговата личност и за тоа колкава самодоверба има. Психолозите...
Магазин Магазин слајдер Семејство

ВИДЕО | Од старата тераса направила оаза за уживање: Трансформација која сигурно ќе ви донесе многу идеи и на вас!

Слободен печат
Пролетта пристигна, иако времето е променливо, наскоро се очекува стабилизација, а тоа всушност е вистинското време за уредување на вашата тераса која ќе можете да...
Жена Магазин Магазин слајдер

Останете сами се додека не најдете партнер кој ќе ги прави овие 8 работи за вас!

Слободен печат
Навистина е многу тешко е да се најде чиста, длабока, искрена и вечна љубов. На девојките кои се сингл подолг период им се чини незамисливо...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 20 јули, понеделник – Размислувајте позитивно и позитивните нешта сами ќе дојдат кон вас!

Слободен печат
Овен Ќе најдете свој начин како да избегнете проблеми и компликации. Знаете кои се вашите вредности и тоа го барате кај другите. На работа сте...
Еспресо Секс

Се разочаравте во љубовта, бидејќи постојано правите погрешни избори: Проблемот е во вас, еве зошто…

Слободен печат
Колку пати сте се разочарале во љубовта, тврдејќи дека од неа ќе се откажете засекогаш, бидејќи постојано „налетувате“ на погрешни лица. Или се емоционално недостапни...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Се сеќавате на Борат? Никој не може да го препознае, а ниту на вас нема да ви успее! (ВИДЕО)

Слободен печат
Комичарот Саша Барон Коен е најпознат по улогата на Борат, а една од најпопуларните сцени е секако онаа во која тој се шета облечен во...
Жена Магазин

Пет ЈАСНИ ЗНАЦИ дека вашата пријателка е ЉУБОМОРНА на вас!

Слободен печат
Љубомората не е убава особина и може да уништи било каква врска, без оглед дали е љубовна или пријателска. Љубоморните луѓе се во состојба својата...
Еспресо Секс

Овие работи мажите ги забележуваат на вас за време на сексот

Слободен печат
И додека се грижите околу маникирот, педикирот и мејкапот, на мажите внимание им одвлекуваат некои сосема други работи. Нормално, физичкиот изглед е тој кој на...
Магазин Семејство

НЕКА ПАРИТЕ ТРЧААТ ПО ВАС: Чувајте во станот босилек, спуштете ја ВЦ даската…

Слободен печат
Фенг Шуи е древна кинеска вештина која тврди дека одделни аспекти од животот можете да ги унапредите или упропастите со распоредот на простории, со положбата...
Еспресо Жена Магазин Секс

ЖЕНИ, ОСВЕСТЕТЕ СЕ: Ова се сигурни знаци дека вашиот партнер НЕ Е ЗАЉУБЕН повеќе во вас!

Слободен печат
Иако можеби ќе ви каже дека ве сака кога вие ќе му го кажете истото, тоа за жал не значи и дека така мисли и...