ВИДЕО | Од старата тераса направила оаза за уживање: Трансформација која сигурно ќе ви донесе многу идеи и на вас!

Фото: Јутјуб/Принтскрин

Пролетта пристигна, иако времето е променливо, наскоро се очекува стабилизација, а тоа всушност е вистинското време за уредување на вашата тераса која ќе можете да ја користите дури до есента.

Оваа девојка докажа дека за трансформација на терасата или било кој друг простор не се потребни многу пари, туку малку идеи и добра организација.

Таа од својата стара, целосно празна тераса направила оаза за уживање и одмор. Се што употреби е подлога, неколку саксии за цвеќе, столчиња, перничиња и неколку сијалички. Веројатно повеќето работи веќе ги имате во домот, а и доколку ги немате, тие не чинат многу.

Се што не го користите во домот можете да го искористите за декорација, а ова видео нека ви послужи за инспирација.

Можете да искористите пластична подлога за подот како девојката, но убаво би изгледала и вештачката трева. Каменчињата покрај ѕидот се интересен детаљ кој ќе направи терасата да изгледа уште поубаво, а сијаличките ќе и дадат посебен печат и ќе создадат вистинска магија за уживање.

Погледнете како изгледа тоа, и слободно украдете си некоја идеја…

Видео на денот