1 C
Скопје

Tag : трансформација

Жена Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Поранешна зависничка која се предозирала 19 пати воодушеви многумина со фотографиите од својата трансформација

Слободен печат
Поранешната зависничка која се предозирала 19 пати и започнала да користи хероин на своја 15 годишна возраст откри како успеала да ја победи зависноста, а...
Вести Живот Забава Магазин Магазин слајдер Свет

ФОТО | Париз ќе стане вистински рај: Најпознатата авенија Шанз-Елизе ќе се трансформира во „извонредна градина“

В.Т.
Градоначалничката на Париз рече дека промената на Шанз-Елизе во вредност од 250 милиони евра ќе продолжи, иако амбициозната трансформација нема да се случи пред францускиот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Метју Меконахи раскажа како изгубил повеќе од 20кг за легендарната улога во „Dallas Buyers Club“

Слободен Печат
Актерот Метју Меконахи сподели како изгубил над 20 килограми за легендарната улога во филмот „Dallas Buyers Club“, потсетувајќи се на процесот на трансформација. Неговата диета...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Доживеа тотална трансформација – Вака денес изгледа Кончита Вурст (ФОТО)

Слободен печат
Сигурни сме дека сите се сеќавате на екстравагантната Кончита Вурст – таа победи на Евросонг пред шест години, а успеа и од темел да го...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Адел открива како се преполови: Не е од вежби и исхрана! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката Адел откри дека книгата за самодоверба ѝ помогнала да го направи најдобриот однос спрема сопственото тело. На Инстаграм ги објави кориците од книгата на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Неверојатната трансформација на Клои Кардашијан, која ѝ го промени личниот опис (ВИДЕО)

Слободен Печат
Не е тајна дека целиот Кардашијан-Џенер клан има правено пластични операции. Иако за операциите скоро сите дами молчат, всушност и нема нешто многу да се...
Жена Магазин Магазин слајдер

Како да се биде среќен и слободен во корона-кризата: Разговор со Марија Грујиќ Бепа, учител за животни вештини

Јасмина Кантарџиева Димков
На големо задоволство соговорничка во „Слободен печат“ ни е тренерот за личен и организациски развој  Марија Грујиќ – Бепа, авторка, писателка, учителка за животни вештини,...
Забава Магазин

Ова е новата Дани Димитровска: Познатата пејачка го промени изгледот! (ФОТО)

Слободен печат
Сме ја виделе во најразлични изданија досега. Ја бојадисувала косата скоро во сите бои, но веруваме дека не сте имале прилика да ја видите како...
Ви Препорачуваме Магазин

Креаторката Кокев за Атиџе: Таквите жени не се трансформираат, може ние да се трансформираме учејќи од неа

Слободен печат
Тања Кокев, познатата македонска модна креаторка која ќе ги создаде креациите за екипата на „Медена земја“ за доделувањето на Оскарите, на својот Фејсбук-профил се заблагодари...
Забава Магазин

Погледнете ја неверојатната трансформација на ова куче! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Слушнете ја приказната за ова среќно кутре кое за една година помина низ огромна трансформација. Навистина ќе ви го разубави денот:...