21.8 C
Скопје

Tag : сингл

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО: „КРУГ“- Слушнете го првиот сингл на Никола Мицевски

Слободен печат
Никола Мицевски во својот прв сингл “КРУГ”, го пренесува целото негово музичко и животно искуство… Моментално еден од најекспонираните македонски композитори Никола Мицевски, или “Човекот...
Културен печат

Филтер лабел: Хип-хоп бендот „Чиста околина“ го објави синглот „Малку поети“

Тони Димков
Откако го најавија своето враќање на сцената со експлозивната „Си играме со рапот“, македонските хип-хоп ветерани го објавија и вториот сингл од новиот албум „Avantgarde...
Културен печат

Музичка сцена: Бендот „Ред-тејлд хилер“ го објави својот трет сингл

Тони Димков
Кумановското дуо „Ред-тејлд хилер“ (Red-Tailed Healer), кое се појави на домашната и на интернационалната сцена со своите сингл-изданија „Resilience“ и „Openness“, го издаде и својот...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: „Крвавата“ Мајли Сајрус во љубовен занес со Дуа Липа

Слободен печат
Поп ѕвездата Мајли Сајрус премиерно го објави музичкото видео за песната „Prisoner“ која ја сними со Дуа Липа. Во спотот, двете поп ѕвезди се наоѓаат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Костимите на Лејди Гага на аукција за повеќе од милион долари

Слободен печат
Двата најнови костими на Лејди Гага, кои поп ѕвездата ги носеше во спотот за песната „911“, премиерно прикажан пред нешто повеќе од два месеци, се...
Жена Магазин Магазин слајдер

Останете сами се додека не најдете партнер кој ќе ги прави овие 8 работи за вас!

Слободен печат
Навистина е многу тешко е да се најде чиста, длабока, искрена и вечна љубов. На девојките кои се сингл подолг период им се чини незамисливо...
Магазин

Пејачката Елена Велевска се разведува: Не успеав да го сочувам бракот, но мажи има насекаде низ светот! (ВИДЕО)

Слободен печат.
Македонската пејачка Елена Велевска за естрадниот магазин „Бекстејџ“ го најави враќањето на музичката сцена со нов видео-спот, но призна и дека наскоро повторно ќе биде...
Еспресо Шоу биз

ГОЛА ВО КАДА го прослави јубилејот од десет години од објавувањето на НАЈПОЗНАТИОТ СИНГЛ (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката позираше во соблекувалната… Пејачката Лејди Гага во свој стил го одбележа јубилејот од десет години од премиерата на својот хит сингл „Bad Romance“ и...
Еспресо Шоу биз

Гола и сексипилна: Џеј Ло на „безобразен“ начин го најави својот нов сингл (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Џенифер Лопез наскоро ќе ја објави својата нова песна „Baila Conmigo”… Пејачката Џенифер Лопез наскоро ќе го објави својот нов сингл наречен „Baila Conmigo”. Музичката...
Останатo Спорт

Ѓорческа ита кон титулата во Унгарија

Слободен печат
Лина Ѓорческа со резултат 2:0 по сетови 6:0 и 6:2 убедливо ја елиминираше колумбиската претставничка Емилијана Аранго. За пласман во големото финале на турнирот во...