Tag : осум

Здравје Магазин Магазин слајдер Храна

Киноа: Единствена билка во која има осум незаменливи аминокиселини

Слободен печат
Киноата се смета за житарка , иако во суштина е зелјеста лисната билка како спанаќот и цвеклото. Денес сè почесто се користи во исхраната, поради...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО+ФОТО: Млада мајка на осум деца покажа како ги подготвува за спиење: Сè започнува во 16.30!

Слободен печат
Австралијката Kлои Данстан (27) и нејзиниот сопруг добиле прво три деца, па потоа им се погодила тројка и на краjот близнаци, па им било потребно...
Живот Магазин Магазин слајдер

Вработен крадел во Бекингемската палата, па добил осум месеци затвор

Слободен печат
Еден од вработените во Бекингемската палата заврши со казна затвор од осум месеци откако украл десетина медали, потпишани фотографии и останати вредни предмети од лондонскиот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејти Холмс со страсни бакнежи ја потврди врската со осум години помладиот готвач (ФОТО)

Слободен печат
Тоа што досега се шпекулираше сега е потврдено, имено 33 годишниот готвач Емилио Витоло успеа да ја врати насмевката на лицето на Кејти Холмс… Кејти...
Жена Магазин Магазин слајдер

Останете сами се додека не најдете партнер кој ќе ги прави овие 8 работи за вас!

Слободен печат
Навистина е многу тешко е да се најде чиста, длабока, искрена и вечна љубов. На девојките кои се сингл подолг период им се чини незамисливо...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Изгледајте и чувствувајте се одлично! – Осум неопходни витамини за жените

Слободен печат
Што ја прави жената убава? Густата, сјајна коса и нокти? Блескавата насмевка? Блескавата кожа? Или, тоа е младешкото тело? За да го обезбедите сето ова,...
Хроника

За осум часа казнети 160 мотоциклисти

МИА Агенција
Секторот за сообраќајни работи при Бирото за јавна безбедност, во координација со организационите единици за контрола и регулирање на сообраќајот на територијата на Македонија вчера...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Евтина а суперздрава – Осум причини зошто морате редовно да ја јадете оваа риба

Слободен печат
Доколку се борите со депресија, редовно јадете сардини – Оваа храна помага во намалување на појавата на воспалителни процеси во телото и е богат извор...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кејт Мидлтон е најскромна во кралството – Британската војвотка осум години носи еден ист фустан! (ФОТО)

Слободен печат
Војвотката од Кембриџ по којзнае кој пат е сликана во својот син омилен фустан од дизајнерката Стела Мекартни. Имено, Кејт Мидлтон, се појавила на јавен...