За осум часа во Велес казнети 43 возачи

Фото: EPA/GEORGI LICOVSKI

Вчера во периодот од 8 до 16 часот на подрачјето на СВР Велес била спроведена акциска контрола на возачи кои управуваат возило со брзина поголема од пропишаната.

Притоа, за осум часа биле регистрирани 43 прекршоци, од кои пет во Велес, 14 во Кавадарци и најмногу 24 во Неготино, информира портпаролот Верољуб Додевски.

– Овие возачи кои го прекршиле законот и го загрозиле животот и безбедноста на останатите учесници во сообраќајот  ќе бидат соодветно санкционирани, најави Додевски.

Видео на денот